Aplikace na nový rok - 8. část

Podle ankety z roku 2020 si 42 % Čechů dává na nový rok předsevzetí. Nejen pro ně jsme si připravili tipy na aplikace, které jim pomohou se splněním závazků.

Naučím se něčemu novému

Slovo „naučit“ se mezi předsevzetími vyskytuje velmi často, většinou ve spojení s cizími jazyky. Obáváme se, že neexistuje mobilní aplikace, se kterou byste se mohli naučit nějakému cizímu jazyku od píky. Apky slouží spíše jako doplňky konvenčních kurzů. Duolingo vás naučí slovíčka, fráze a do jisté míry i procvičí výslovnost. V nabídce je 35 jazyků, ale pro česky mluvící uživatele je zde jen kurz angličtiny. S procvičením anglické výslovnosti pomůže také apka Read Along by Google, kde čtete jednoduché příběhy a umělá inteligence přes mikrofon poslouchá, zda neděláte chyby. Pokud už máte nějaké základy cizího jazyka, vyzkoušejte aplikaci Tandem. Ta vás napřímo propojí s rodilými mluvčími. Můžete si s nimi psát nebo dokonce telefonovat!

Chcete-li se naučit nějaké jiné nové dovednosti, Google Play a App Store je plný aplikací s online kurzy. Apky jako Coursera, Lynda nebo Udemy vás naučí programovat, kreslit nebo třeba cvičit jógu. Problém je, že kurzy jsou většinou v angličtině. Z českých apek s online kurzy můžeme uvést například Seduo. Mimochodem, když už jsme načali to programování, tak musíme zmínit aplikaci Swift Playgrounds pro Mac a iPad. Je to v podstatě hra, co se ovládá psaním kódu. Po dohrání budete mít slušný základ pro programování iOS aplikací.

  • JAK VYTRVAT? ZÁKLADEM JE NEPŘEPÁLIT START. POKUD SI PRO PROPAŘENÉM SILVESTRU NAORDINUJETE SALÁT A VODU, MOC DLOUHO TO NEVYDRŽÍTE.