Aplikace na nový rok - 3. část

Podle ankety z roku 2020 si 42 % Čechů dává na nový rok předsevzetí. Nejen pro ně jsme si připravili tipy na aplikace, které jim pomohou se splněním závazků.

Přestanu se stresovat

Hubnutí, zdravé jídlo či cvičení v přehledu nejběžnějších předsevzetí asi nepřekvapí. Tipnuli byste si ale, že jedním z nejčastějších přání, která Češi vyslovili nad skleničkou sektu, bylo „nechci se tolik stresovat“? Skutečně! Tady se bohužel radí obtížně. Jednak nejsme psychologové a jednak záleží i na příčině stresu. Že ji neznáte ani vy sami?

V tom případě zkuste aplikaci Daylio, jde o jakýsi deníček nálad. Nebojte, nemusíte nic dlouhosáhle popisovat. Aktuální stav mysli ohodnotíte smajlíkem, maximálně doplníte činnosti, které vystihují váš den (nákupy, úklid, sport apod.). Výsledkem jsou grafy a statistiky, z nichž je na první pohled patrné, co vám dělá radost a co vás stresuje.

Deník nálad obsahuje i česká aplikace Nepanikař, ovšem má i další funkce, včetně dechových cvičení a tipů na zvládnutí úzkosti. V této souvislosti musíme zmínit také aplikaci První psychická pomoc se strukturovanými radami, jak čelit tíživým životním situacím. Rovněž česká aplikace s názvem Balance má sekci první pomoc, ovšem místo textu tu jsou videa s ukázkami různých cvičení a meditací. Další sekce se věnují dýchání, spánku, osobnímu rozvoji, a dokonce i fyzioterapii.

  • JAK VYTRVAT? ZÁKLADEM JE NEPŘEPÁLIT START. POKUD SI PRO PROPAŘENÉM SILVESTRU NAORDINUJETE SALÁT A VODU, MOC DLOUHO TO NEVYDRŽÍTE.

Hledáte-li vyloženě aplikaci na meditaci, tak musíte zalovit v zahraničních vodách. Calm a Headspace nabízejí meditační kurzy zaměřené na různá témata, ať už jde o zvládání stresu, lepší soustředění či kvalitnější spánek. Nevýhodou je kromě jazyku hlavně vysoká cena. Zdarma je obvykle jen pár lekcí. Komplet zdarma je apka Medito, i když ta není tak kvalitní. Neangličtinářům doporučíme apku Pause. Obešla se beze slov, jelikož k uklidnění využívá techniky okoukané z taiči.

Samostatnou kategorií jsou antistresové omalovánky. Výběr je obrovský, ale najít aplikaci fungující bez nutnosti předplatného je skoro nemožné. Skoro! Česká aplikace ColorMe nabízí zdarma velké množství šablon, a i když má i placené funkce, k jejich aktivaci vyžaduje pouze jednorázový poplatek, a nikoliv měsíční výpalné.