Aplikace na nový rok - 5. část

Podle ankety z roku 2020 si 42 % Čechů dává na nový rok předsevzetí. Nejen pro ně jsme si připravili tipy na aplikace, které jim pomohou se splněním závazků.

Začnu sportovat

Začnu sportovat! Další populární proklamace. Pokud jste se roky nehýbali, začněte raději pomalu. Třeba chůzí. V Google Fit nebo Apple Zdraví si stanovte denní cíl (počet kroků, kardio body apod.) a snažte se jej každý den splnit. Jakmile vám to bude málo, tak přidejte – na počtu nebo na intenzitě.

S běháním vám pomůže aplikace nazvaná prostě Just Run. Je postavená podle filozofie Couch to 5k (z gauče pět kilometrů). První týden začnete minutovými intervaly běhu střídanými minutou a půl chůze, další týden přidáte na běhu a po dvou měsících uběhnete 5 km v kuse. Vyzkoušeno, funguje to! Pro zkušenější běžce, co hledají novou motivaci, jsou tu pak aplikace jako Runkeeper nebo Strava s výzvami, závody a podrobnými statistikami.

  • JAK VYTRVAT? ZÁKLADEM JE NEPŘEPÁLIT START. POKUD SI PRO PROPAŘENÉM SILVESTRU NAORDINUJETE SALÁT A VODU, MOC DLOUHO TO NEVYDRŽÍTE.

Nechce se vám do té zimy a do fitka vás nepustí? Cvičit můžete samozřejmě i doma a nepotřebujete k tomu ani běžecký pás ani činky. Existuje celá řada cviků založených na práci s tělesnou váhou a spousta apek, co vám za úplatu vytvoří plán na míru. Můžete zkusit třeba českou apku Fitify, Adidas Training nebo Freeletics. My jsme kdysi investovali do Freeletics a musíme se přiznat, že náročnost cviků nás po pár dnech odradila. Je to fakt makačka! Aplikace Sweat patří také do stejné kategorie, ale cílí vyloženě na ženy. Kromě silového a aerobního tréninku nabízí také kurzy na zpevnění figury po těhotenství a tak podobně. Aplikace většinou vyžadují nějakou formu předplatného, zdarma je obvykle jen pár cviků. Nejvýhodnější je česká apka Fitify, která má nejen rozumné ceny, ale také spoustu cvičebních plánů zdarma.