Aplikace na nový rok - 7. část

Podle ankety z roku 2020 si 42 % Čechů dává na nový rok předsevzetí. Nejen pro ně jsme si připravili tipy na aplikace, které jim pomohou se splněním závazků.

Budu produktivnější

Asi čekáte, že vám na tomto místě budeme doporučovat nějaké vymakané plánovací aplikace, kalendáře či úkolovníky, že? Z vlastní zkušenosti můžeme říct, že čím je aplikace komplexnější, tím rychleji ji přestaneme používat. Dáváme přednost jednoduchým a rychlým nástrojům, kde zaznamenáte úkol během pár sekund. Úkolovník Google Tasks nemá moc funkcí, ale je propojen s e-mailem a kalendářem Googlu, tudíž máte úkoly neustále na očích a je větší pravděpodobnost, že je splníte. Jste lapeni v ekosystému Microsoftu? Nevadí, pro vás je určen Microsoft To-Do. Jednoduchý, přehledný, rychlý a integrovaný do Outlooku. Velmi příjemný je také TickTick, úkolovník a jednoduchý to-do manažer v jednom. Úkoly tu nemusíte ani zapisovat, stačí nadiktovat.

Je vaším problémem spíše prokrastinace? Před tou vás ochrání aplikace Forest a metoda Pomodoro. Nejprve si nastavíte dobu, po kterou budete pracovat. Jakmile stisknete start, tak už práci nemůžete přerušit, dokud doba neuplyne. Pokud přerušíte, virtuální stromek, který po celou dobu rostl, zahyne. Dokážete tímto způsobem vypěstovat celý les? My jsme během uzávěrky časopisu vypěstovali celou džungli!

  • JAK VYTRVAT? ZÁKLADEM JE NEPŘEPÁLIT START. POKUD SI PRO PROPAŘENÉM SILVESTRU NAORDINUJETE SALÁT A VODU, MOC DLOUHO TO NEVYDRŽÍTE.