Aplikace na nový rok - 2. část

Podle ankety z roku 2020 si 42 % Čechů dává na nový rok předsevzetí. Nejen pro ně jsme si připravili tipy na aplikace, které jim pomohou se splněním závazků.

Budu jíst zdravěji!

Navazujeme předsevzetím, které má k prvnímu bodu velmi blízko. Ne každý se ale snaží zlepšit své stravovací návyky proto, aby zhubnul. To je důvod, proč jsme hubnutí a zdravé stravování rozdělili. Pod pojmem zdravé jídlo si každý představuje něco jiného. Univerzálním rozcestníkem by mohly být aplikace Fitrecepty a Fitness recepty.

První jmenovaná třídí recepty podle kategorií nebo surovin, a tak si můžete vyhledat jídlo podle toho, co máte zrovna v lednici. U každého receptu je hodnocení uživatelů, nutriční hodnoty na porci i informace o náročnosti přípravy. Potěšilo nás, že databáze nezapomíná ani na zdravé mlsání. Zdravý může být klidně i moučník – někdy stačí jen použít jiný typ mouky.

  • JAK VYTRVAT? ZÁKLADEM JE NEPŘEPÁLIT START. POKUD SI PRO PROPAŘENÉM SILVESTRU NAORDINUJETE SALÁT A VODU, MOC DLOUHO TO NEVYDRŽÍTE.

Snažíte-li se přizpůsobit dietu nějakému alternativnímu stravovacímu směru nebo se chcete vyhnout určitým složkám stravy, dobře poslouží aplikace Paleosnadno. Ke spuštění je vyžadována registrace, výsledkem je ale profi l, který vyřadí pro vás nevhodná jídla. Vadí vám lepek nebo nesnášíte ryby? Stačí zaškrtnout a můžete si být jisti, že na tresku v těstíčku rozhodně nenarazíte. Skvělé je také vyhledávání pomocí fi ltrů. Zadáte si stravovací styl (keto, paleo, bez masa apod.), typ jídla (snídaně, polévky) a nemusíte se přehrabávat seznamy irelevantních receptů. Vedle receptu vám aplikace vygeneruje také nákupní seznam. Pochválit musíme i kvalitu receptů. Je vidět, že jde o jídla prověřená, a ne obšlehnutá ze zahraničních kuchařek a webů.

Filtrování podle stravovací filozofie nabízí i populární aplikace Tasty. Ocenit musíme hlavně videorecepty, podle kterých uvaří i naprostý amatér. Ne vždy nám ale výsledný pokrm chutnal. Přijde nám, že některá jídla jsou spíše na efekt než na chuť. Díky hodnocení a tipům uživatelů se nám ale poslední dobou daří nekvalitním receptům vyhýbat.