Xiaomi 12T Pro se pochlubí skvělým fotoaparátem i výkonem

Svým prvním telefonem s 200MP fotoaparátem se nechlubí už jen Motorola, ale také Xiaomi. Minimálně to vyplývá z rozsáhlého úniku informací zveřejněném serverem WinFuture.de. Xiaomi 12T Pro, jak se má nový telefon nazývat, určitě potěší každého náročnějšího uživatele.

Jak už bylo zmíněno, hlavní kamera dokáže pořídit snímky ve 200megapixelovém rozlišení. S ultra širokoúhlými záběry vám pak pomůže 8MP snímač a k zachycení detailů poslouží 2MP makro fotoaparát. Spekuluje se i o tom, že hlavní foťák dostane optickou stabilizaci obrazu, díky čemuž se eliminují otřesy v pořízeném videu.

Další chloubou telefonu Xiaomi 12T Pro je výkon. Disponuje totiž vysoce výkonným čipsetem Snapdragon 8+ Gen 1, díky němuž si můžete zahrát i ty největší herní pecky s vysokým rozlišením. Aby šlo plynule používat více programů současně, je důležité mít slušnou kapacitu operační paměti. V případě Xiaomi 12T bude paměť 12GB, což je velmi dobré. Pro soubory bude vyhrazeno 256 GB místa.

A nakonec tady máme AMOLED displej, jehož úhlopříčka je dlouhá 6,67 palce. Potěší i vysoké rozlišení 2712x1220 pixelů a 120Hz obnovovací frekvence, což zajistí parádní plynulost animací i podporovaných programů.

Xiaomi 12T Pro nebylo ještě oficiálně představeno, ale pravděpodobně tak nastane v příštím týdnu. Server WinFuture.de odhalil i evropskou cenu – mobil by nás měl vyjít na 849 eur, v přepočtu tedy 20 800 Kč.

Zdroje: WinFuture.de