Živé aktivity v iOS 16 jsou hodně zajímavou novinkou

iOS 16 bude nejvýznamnější aktualizací operačního systému Applu od vydání iOS 12 v roce 2018. Na zajímavé novinky jsme se podívali už včera, dnes se zaměříme na jednu z nejdůležitějších funkcí, která bude pro mnoho majitelů iPhonu velkým přínosem.

iOS 16 navazuje na iOS 12. Verze operačního systému z roku 2018 umožnila automatické seskupování oznámení aplikací. iOS 16 jde ještě dál a postará se o kompletně přepracovanou zamykací obrazovku, kterou si přizpůsobíte pomocí widgetů. Oznámení na zamykací obrazovce se budou srolovat zespodu a lze je skrýt ve spodní části zamykací obrazovky.

Nejnovější funkce se jmenuje Živé aktivity. Dokáže připnout oznámení, která fungují jako widgety, například živé sportovní výsledky z aplikace Apple TV, které zůstávají na zamykací obrazovce. Tato oznámení jsou tučným textem a mohou obsahovat i obrázky.

Živé aktivity navíc přicházejí s novým rozhraním API, které mohou vývojáři využít a vytvářet nové trvalé zážitky.

„Přímo na zamknuté obrazovce rychle nahlédneš do právě probíhajících událostí. Takže i bez odemykání zařízení vidíš skóre zápasu nebo třeba stav doručování zásilky,“ píše společnost Apple.

Testování iOS 16 začne během léta.

Zdroje: Apple