Telegram přináší zajímavé nové funkce

Oblíbenost Telegramu postupně roste nejen ve světě, ale také u nás. V roce 2020 bylo u aplikace zaznamenáno 256 milionů stažení, zatímco loni to bylo 329 milionů a Telegram skončil na pátém místě mezi nejstahovanějšími aplikacemi roku 2021. Pokud Telegram používáte, budete mít radost z novinek.

Telegram se pochlubil nejnovější aktualizací, která přináší řadu nových funkcí pro Android a iOS. Začneme postupně. Pokud jste někdy používali Messenger od Facebooku (Meta), tak určitě znáte reakce na zprávy. Na Telegramu jsou nyní k dispozici a fungují velmi rychle.

Za povedenou novinku považujeme možnost skrýt spoilery. Stačí vybrat část zprávy, která je spoilerem, a označit ji. Zpráva se poté skryje a zobrazí se pouze po klepnutí na spoiler. Vypadá to takto:

Jazykově méně vybavené uživatele potěší přeložení zprávy. Jakoukoli zprávu je možné přeložit do jiného jazyka, přičemž seznam dostupných jazyků závisí na softwaru telefonu.

Přicházejí také tematické QR kódy, které můžete generovat pro všechny uživatele, kteří mají veřejné uživatelské jméno. Funguje to i pro skupiny, kanály a boty.

Zdroje: gsmarena