Nejstahovanější hry a aplikace letošního roku

S koncem roku přichází tradiční statistiky. Společnost Apptopia si už tradičně připravila žebříčky nejstahovanějších her a aplikací. Od loňského roku se lehce změnily.

Nejstahovanější aplikací je i v letošním roce TikTok. V roce 2020 měl 850 milionů stažení, zatímco za ten letošní to má být 656 milionů. Na druhé místo se ze čtvrtého vyšvihl Instagram a třetí je nadále Facebook. WhatsApp se zase z druhého místa propadl na čtvrté. Propadl se také Telegram. Podívejte se:

U her je to těsné. 191 milionů stažení má nestárnoucí Subway Surfers a 182 milionů stále nesmírně populární Roblox. V roce 2020 se na první příčku dostal hit Among Us a Subway Surfers byl na místě druhém. Na třetím místě je letos Bridge Race, čtvrtý je Garena Free Fire - New Age a na pátém najdeme právě Among Us.

U dalšího žebříčku se na prvních třech místech nic nezměnilo. Nejstahovanějšími zábavními aplikacemi zůstávají Netflix, YouTube a Google Play Games. Na čtvrtém najdeme nově Disney+ a Amazon Prime Video na pátém. Tyto dvě aplikace si prohodily pořadí. Šesté je stále YouTube Kids a na sedmém místě se objevila novinka v podobě HBO Max. A konečně, Twitch se dostal do žebříčku.

Zdroje: Apptopia