Další novinky v iOS 18

Po představení iOS 18 a detailním pohledu na hlavní novinky tady máme další článek, tentokrát zaměřený na další novinky, které nová verze operačního systému pro iPhone přinese.

V Apple Mapách si mohou uživatelé procházet tisíce tras národními parky ve Spojených státech a snadno si vytvářet třeba turistické trasy či procházkové okruhy na míru. Ty jim navíc zůstanou dostupné i offline. Uživatelé Map si navíc mohou své oblíbené turistické trasy, procházkové okruhy a místa uložit do zcela nové Knihovny míst a přidat ke každému z nich i osobní poznámku.

Herní režim vylepšuje herní zážitek díky konzistentnější snímkové frekvenci především během dlouhého hraní a zásadně zvyšuje responzivitu bezdrátově připojených doplňků jako AirPody a herní ovladače.

SharePlay spolu s Apple Music umožňuje společně ovládat přehrávání hudby z HomePodu, Apple TV nebo jakéhokoli reproduktoru připojeného pomocí Bluetooth. Společný poslech si tak užijí úplně všichni.

Poslech s AirPody je teď díky interakcím se Siri ještě osobnější, soukromější a pohodlnější. Pokud chtějí uživatelé AirPodů Pro (2. generace) Siri odpovědět na otázku, stačí jen pokývnout na znamení souhlasu nebo naopak zavrtět hlavou. Pro ještě lepší zvuk při volání mají teď AirPody Pro funkci Izolace hlasu, která zajistí, že hlas volajícího bude dobře slyšitelný, i když je kolem hluk nebo fouká vítr. Další novinky týkající se AirPodů zahrnují doposud nejlepší bezdrátovou latenci, jakou Apple pro mobilní hraní představil, a personalizovaný prostorový zvuk, díky němuž vás hraní naprosto pohltí.

V aplikaci Poznámky je nyní možné během psaní zadávat vzorce a rovnice a díky Math Notes během mrknutí oka získat výsledek. Nové rozbalovací oddíly a výběr toho nejdůležitějšího pomáhají podtrhnout to, na čem skutečně záleží.

Zcela nové přehledové zobrazení v Deníku pomáhá uživatelům nezapomínat na jejich zapisovací cíle. Díky funkci vyhledávání a třídění zápisů si navíc mohou své vzpomínky naplno užít. Čas strávený zapisováním lze zadat jako minuty všímavosti do aplikace Zdraví. Uživatelé mohou své duševní rozpoložení zachytit také přímo v Deníku. K dispozici je nově také widget Deník, který umožňuje bleskově zahájit zápis přímo z domovské nebo zamčené obrazovky, nahrávky zvuku se nyní automaticky přepisují na text a uživatelé si své deníkové zápisy mohou vyexportovat a vytisknout.

S Kalendářem toho teď zvládnete ještě víc – zobrazuje nově události, ale i úlohy z Připomínek. Nyní je možné vytvářet, editovat a plnit připomínky z Kalendáře. Díky novému měsíčnímu náhledu zkontrolujete nadcházející události a úkoly jedním pohledem.

V aplikaci Zdraví bylo Zdravotní ID pozměněno tak, aby pro záchranáře bylo ještě jednodušší najít v případě pohotovosti všechny důležité informace. Aplikace může pomoci uživatelům lépe pochopit jejich zdravotní data například během těhotenství a přizpůsobit se změnám v jejich fyzickém a duševním zdraví.

Tísňový SOS přenos videa umožňuje uživatelům sdělit ještě více pomocí streamování videa nebo nahraných médií. Během tísňového volání může dispečer odeslat žádost o sdílení živého videa nebo pořízených fotek či videí prostřednictvím bezpečného spojení, díky čemuž se pomoc dostane na místo snáz a rychleji.

Aplikace Domácnost představuje přístup hostů, pomocí nějž mohou uživatelé snadno udílet hostům kontrolu nad vybranými chytrými zařízeními, nastavovat rozvrh toho, kdy mají hosté k Domácnosti přístup, a mnoho dalšího. Vejít do domu nebylo nikdy snažší – odemykání bez použití rukou využívá ultraširokopásmovou technologii, která umožňuje uživatelům v okamžiku odemknout podporované vstupní zámky, jakmile se ocitnou dva metry ode dveří. Díky praktickým vylepšením v kategorii Energie aplikace Domácnost mají oprávnění uživatelé snadný přístup k datům o spotřebě elektřiny u sebe doma a mohou je tak lépe pochopit a informovaněji se rozhodovat.

Novinky v oblasti zpřístupnění včetně Eye Tracking poskytnou vestavěné možnosti pro ovládání iPhonu pouze pomocí očí, Music Haptics, funkci, která neslyšícím a nedoslýchavým uživatelům přináší nový způsob, jak si vychutnat hudbu pomocí nástroje Taptic Engine v iPhonu, a funkce Vocal Shortcuts, která uživatelům umožní ovládat zařízení na základě individuálně nastavených zvukových povelů.

iOS 18 bude dostupný letos na podzim. Nyní je dostupný pro vývojáře a postupně projde i uživatelským testováním.