Apple představil iOS 18 pro iPhone

Apple představil iOS 18, novou verzi svého operačního systému, která přináší nové prvky přizpůsobení, dosud největší vylepšení Fotek, nové možnosti správy mailové schránky, Zprávy přes satelit a mnoho dalšího.

Uživatelé si nyní budou moct zorganizovat aplikace kdekoli na ploše, přizpůsobit si tlačítka ve spodní části zamknuté obrazovky a budou se moct rychleji dostat k ovládacím prvkům v Ovládacím centru.

Knihovny fotek se teď ve Fotkách automaticky zobrazují najednou a díky šikovným novým sbírkám budou mít uživatelé své oblíbence neustále po ruce. Příchozí e-maily se nově díky umělé inteligenci přímo v zařízení ve schránce automaticky rozřadí do kategorií a v iMessage na uživatele čekají neokoukané textové efekty. Díky stejné přelomové technologii, kterou využívají již existující satelitní funkce v iPhonu, spolu mohou uživatelé v aplikaci Zprávy komunikovat prostřednictvím satelitu, pokud právě nemají signál nebo připojení na Wi-Fi.

Systém iOS 18 rovněž představuje Apple Intelligence, což je systém osobní inteligence pro iPhone, iPad a Mac, který propojuje sílu generativních modelů s osobním kontextem. Uživatelé se tak mohou těšit na vysoce přínosnou a relevantní umělou inteligenci. Tento systém je plně integrovaný do iOS 18, iPadOS 18 a macOS Sequoia a klade velký důraz na soukromí. Naplno využívá potenciál čipů Apple, díky nimž dokáže chápat a vytvářet jazyk a obrázky, provádět akce napříč různými aplikacemi a řídit se osobním kontextem uživatele, čímž mu pomáhá zjednodušit a urychlit každodenní úkony.

„Nesmírně nás těší, že iOS 18 je tady. Tato aktualizace přináší záplavu fantastických funkcí, včetně možnosti většího přizpůsobení, Fotek v novém kabátě a neuvěřitelně výkonným způsobům, jak prostřednictvím Zpráv zůstat neustále v kontaktu s ostatními. Každý si tam přijde na své,“ uvedl Craig Federighi, senior viceprezident Applu pro softwarové inženýrství. „S novou verzí operačního systému vstupujeme do další nesmírně vzrušující éry systému osobní inteligence, který jsme pojmenovali Apple Intelligence. Tento systém přináší užitečná vylepšení a intuitivní uživatelskou zkušenost, která posune používání iPhonu na novou úroveň bez jakýchkoli kompromisů v oblasti soukromí. Nemůžeme se dočkat, až si uživatelé vyzkouší tyto novinky na vlastní kůži.“

V dalším článku se na jednotlivé funkce podíváme detailněji.

iOS 18 bude dostupný letos na podzim. Nyní je dostupný pro vývojáře a postupně projde i uživatelským testováním.