Konzole PlayStation 5 rozebrána. Co zajímavého skrývá?

Konzole PlayStation 5 rozebrána. Co zajímavého skrývá?

Vychytávka 7. 10. 2020

Sony nečekala na kutili z iFixit a rozebrala PlayStation 5 sama, podobně jako v roce 2013 konzoli PlayStation 4. Úkolu se opět ujal šéfinženýr společnosti Jasuhiro Ótori. Sedmiminutové video celého procesu bylo zveřejněno na oficiálním YouTube kanálu.Je to poutavá podívaná, během které se člověk dozví spoustu praktických informací, ale i zajímavostí. Asi nejvíce překvapí fakt, že boční plastové díly se dají sundat bez jakéhokoliv šroubování, stačí odchlípnout a pak vysunout podobně jako bočnice u PC. Pod nimi se skrývá větrák, sběrače prachu (stačí čas od času vysát) a slot na přídavný disk. Na rozdíl od Xboxu, který vyžaduje speciální disky od Seagate, u Sony si vystačíte s libovolným SSD s rozhraním M.2 (PCIe 4.0).

Zmiňovaný větrák s průměrem 120 mm nasává vzduch z obou stran konzole. S chlazením pomáhá také blíže nespecifikovaný tekutý kov a heatsink, který se díky svému designu a množství vzduchu, jež do konzole vhání větrák, vyrovná chladiči na bázi odpařovací komory. K odvodu teplého vzduchu slouží celá zadní strana konzole.

Inženýři Sony si při navrhování konzole dali evidentně velmi záležet na tom, aby se dala snadno rozebrat, a tudíž i opravit. Jednotlivé části konzole jsou tvořeny moduly, k jejichž výměně potřebujete víceméně jen pár šroubováků. Neplatí to jen pro úložiště, paměti (a samozřejmě CPU a GPU), které jsou pevnou součástí základní desky. To už je ale dnes standardem.

Čtěte také

Někdejší konkurent aplikace Foursquare hlásí návrat

Někdejší konkurent aplikace Foursquare hlásí návrat

Aplikace Včera

Pamatujete si na aplikaci Gowalla? V období zhruba před 10 lety byla považována za vážného konkurenta tehdy populární apky Foursquare....

Skapp je hra pro PlayStation 4, co se ovládá mobilem

Skapp je hra pro PlayStation 4, co se ovládá mobilem

Hra Včera

To bude rozmlácených mobilů – první myšlenka, co nás napadla po zhlédnutí traileru ke hře Skapp. Je sice určena pro konzoli...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail