ZTE představilo první mobil s kamerou schovanou pod displejem

ZTE představilo první mobil s kamerou schovanou pod displejem

Vychytávka 2. 9. 2020

Konec nevzhledným výřezům a „dírám“ v displeji, mobily (blízké) budoucnosti budou mít foťák schovaný pod displejem. První konkrétní mobil s touto kuriozitou představila společnost ZTE.

Nebýt kamery ukryté pod displejem, tak by ZTE Axon 20 byl telefonem celkem průměrných parametrů: procesor Snapdragon 765G, 6,92palcový OLED displej s detektorem otisků prstů, podpora 5G, baterie s kapacitou 4 220 mAh, 6 nebo 8 GB RAM, 128 nebo 256 GB velké úložiště, slot na microSD a čtyři foťáky (primární senzor s rozlišením 64 Mpx, 2Mpx ultra-širokoúhlý a 2Mpx senzory pro makro a detekci hloubky).

Nejzajímavější je selfie kamera s rozlišením 32 Mpx, která se nachází uprostřed horní části displeje. Kameru skrývá vysoce transparentní materiál tvořený „novými organickými a anorganickými filmy“ a kvalitu fotek zajišťují softwarové algoritmy. Tolik vysvětlení ze strany výrobce. Důkazy vysoké kvality v podobě fotek pořízených mobilem ovšem nedoložil.

Mobil ZTE Axon 20 se začne prodávat v Číně v první polovině září, a to za cenu v přepočtu 7 tisíc korun bez daně za levnější model.

GALERIE

Čtěte také

Někdejší konkurent aplikace Foursquare hlásí návrat

Někdejší konkurent aplikace Foursquare hlásí návrat

Aplikace Včera

Pamatujete si na aplikaci Gowalla? V období zhruba před 10 lety byla považována za vážného konkurenta tehdy populární apky Foursquare....

Skapp je hra pro PlayStation 4, co se ovládá mobilem

Skapp je hra pro PlayStation 4, co se ovládá mobilem

Hra Včera

To bude rozmlácených mobilů – první myšlenka, co nás napadla po zhlédnutí traileru ke hře Skapp. Je sice určena pro konzoli...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail