Do jednoho tweetu půjde vložit více obrázků nebo videí

Twitter pravděpodobně chce ze své sociální sítě udělat místo i pro obsáhlejší příspěvky. Dříve byl kupříkladu navýšen limit znaků, které jste mohli v tweetu uvést. Nyní zjevně přichází řada i na obrázky, videa nebo jiná média.

Leaker Alessandro Paluzzi si již v dubnu všiml, že Twitter pracuje na možnosti vložení více obrázků, videí nebo GIFů do jednoho tweetu. Prvně tuto možnou novinku zaznamenal už v červenci roku 2020, ale moc informací tehdy dostupných nebylo.

„Na omezenou dobu testujeme u vybraných účtů funkci, jež umožní lidem kombinovat až čtyři mediální zdroje do jednoho tweetu, a to bez ohledu na formát. Pozorujeme, že lidé na Twitteru vedou více vizuálních konverzací a používají obrázky, GIFy a videa, aby byly tyto konverzace zábavnější. Doufáme, že díky tomuto testu zjistíme, jak lidé kombinují tyto různé mediální formáty, aby se na Twitteru vyjádřili kreativněji a nad rámec 280 znaků,“ uvedla společnost Twitter v prohlášení.

Příspěvky, v nichž bylo použito této nové vychytávky, momentálně nelze zobrazit na počítači prostřednictvím webové aplikace, je nutné použít appku na chytrém telefonu. Podívejte se níže, jak samotná funkce vypadá. Co na ni říkáte?

Zdroje: TechCrunch