Službu Google Pay nahrazuje virtuální peněženka

Na letošní konferenci Google I/O nám kromě hodinek Pixel Watch byla představena i Peněženka Google. Jedná se o aplikaci, která nahrazuje Google Pay, současnou službu pro placení telefonem pomocí technologie NFC.

Nemusíte se ale ničeho bát, jelikož po nainstalování vám kreditní či debetní karta v aplikaci zůstane. Appka pouze dostává řadu nových funkcí, od nichž si Google slibuje, že dokáží nahradit klasickou peněženku, kterou každý z nás nosí třeba v batohu nebo kabelce.

Kromě platební karty si tedy můžete do virtuální peněženky uschovat i věrnostní kartičky třeba z obchodů s potravinami či sportovním vybavením. Appka vám dále umožní nakupovat a využívat věrnostní karty do kina, fast food řetězců a dalších služeb. Poslední dostupná možnost vás nejspíše zklame, tedy pokud se nechystáte cestovat do Spojených států. Do aplikace si můžete nahrát jízdenku pro veřejnou dopravu, žádný český dopravce však není podporován.

Mezi vychytávky, které ještě nejsou dostupné v České republice, patří také přidání studentského průkazu nebo certifikátu o očkování proti covidu-19.