Reels videa dostávají nové editační nástroje

Meta vypustila do světa nové editační nástroje pro lepší a kvalitnější úpravu krátkých videí, které na platformě Facebook i Instagram nesou jméno Reels. Je to krok, který pomůže tvůrcům ve vytváření kvalitnějšího obsahu a zároveň je to něco, po čem tým na Instagramu už dlouho touží.

Nově tak můžete nahrát vlastní zvuk, který má více jak pět sekund. Nyní obě platformy podporují delší formáty, takže máte celých 90 sekund na vytvoření nejlepšího videa. Ke zkrášlení využijete několik dalších doplňků, které jsou dostupné. Mezi nimi najdete i taková vylepšení jako možnost hlasování, kvízů a samozřejmě smajlíků!

Instagram navíc dostane zajímavou paletu už předpřipravených návrhů, které vám pomohou v přípravě videí a zároveň ušetří čas. Pokud jste si právě povzdechli, že se jedná o velmi zajímavou věc, ale na mobilu ji nevyužijete, tak přichází možnost Creator Studia. V něm totiž můžete své Reels také vytvářet a máte vše naprosto pod kontrolou.

A pokud neholdujete přípravě, ale máte v oblibě živá vysílání, tak ani na vás se nezapomnělo. Z přímých přenosů bude možnost vytvořit až 60sekundové video.

Zdroje: Tisková zpráva