Virtuální peněženka nahradí Google Pay

Aktualizace služeb, které Google nabízí, jsou velmi časté. V případě giganta to často funguje tak, že stará aplikace zanikne, aby udělala místo pro novou. To se děje i u Google Wallet, která je ve vývoji. Jak název napovídá, půjde o virtuální peněženku, kam nahrajete své karty. Už dříve existovala jako samostatná apka, později se stala součástí Google Pay.

Teď se děje to samé, jen naopak. Google Pay se přejmenuje na Google Wallet, a to ve většině zemí, včetně České republiky a Slovenska. Kde naopak budou fungovat obě aplikace zvlášť, tak je USA a Singapur.

Společnost plánuje do budoucna do Wallet implementovat další vychytávky. Nyní se připravuje na možnost přenést do aplikace většinu věcí, které nosíme v peněžence. Po několika aktualizacích bude možné nahrát i digitální průkazy totožnosti.

Do aplikace se dají přidat  i digitální klíče k pracovně a hotelům. V případě certifikátů a dalších časově omezených věcí vám Google Wallet pošle notifikaci s tím, že brzy dojde k vypršení. Pomocí Google Wallet zatím nezaplatíte účty online. K tomu stále poslouží Google Pay. I když se objevují postupně zprávy, že Google Pay bude postupně zrušeno a nahrazeno komplexní aplikací Google Wallet.

Google Wallet vyjde přednostně ve Spojených státech amerických. Apka bude dostupná pro Android a Wear OS, který běží na hodinkách.

K přejmenování Google Pay a Google Wallet má dojít postupně. Přesný termín společnost nesdělila.

Zdroje: gsmarena