WhatsApp přidává požadovanou možnost

WhatsApp tento týden vydal aktualizaci, která odhalila funkci dávání emotikonů na zprávy. Dalším budoucím vylepšením by mohla být možnost skrýt svůj stav před určitými kontakty. Přesněji řečeno, z vašeho adresáře budete moci vybrat kontakty, u kterých nechcete, aby viděli váš „Last Seen“ status.

Kdo netuší, o čem je řeč, jedná se o funkci WhatsAppu, která lidem ukazuje, zda jste aktivní na této platformě. Zvědavcům a nedočkavcům na odpovědi to tak dává větší přehled o tom, zda je potencionální šance, že se od vás dočkají reakce na zprávu. Doteď je možnost buď tuto funkci vypnout úplně, nebo ji zapnout jen pro vaše kontakty, to ale stále nedává volnou ruku pro vypnutí statusu pro vybrané jedince.

Každopádně poslední beta verze této aplikace pro iOS verzi 22.9.0.70 přidává novou možnost: „My Contacts Except…“. Údajně by tak lidé přidáni do této možnosti neměli tušit, zda právě koukáte do aplikace nebo jste ji už tak týden nezapnuli. Pokud ale někoho vyberete, neuvidíte ani jejich status. V budoucnu se můžeme těšit i na zavedení podrobnější kontroly soukromí pro profilové fotografie.

Funkce je nyní v beta testování na systémech Android a iOS, a tak je pravděpodobné, že nebude trvat dlouho a bude oficiálně dostupná pro všechny.

Zdroje: WABetaInfo