Apple Music zavádí novinky pro náročné posluchače

Poslední aktualizace Apple Music přináší očekávané novinky pro hudební fajnšmekry. Konkrétně se jedná o podporu technologie Dolby Atmos a Hi-Fi režim. Obě novinky získají uživatelé zdarma v rámci svých stávajících předplatných. Konkurence, jmenovitě Deezer a Tidal, nabízí Hi-Fi kvalitu jen za příplatek.

Pokud si chcete užívat zvuk v nejvyšší kvalitě, tak musíte nejprve do nastavení a přepnout kvalitu zvuku na bezztrátové audio. Na výběr je několik úrovní kvality, od CD (16 bit, 44,1 kHz) až po režim pro audiofily (24 bit, 192 kHz). Nemyslete si ale, že si vaše AirPody najednou začnou hrát o několik tříd lépe. Abyste si opravdu vychutnali maximální kvalitu zvuku, tak se neobejdete bez pořádných sluchátek a digitálně analogového převodníku (DAC).

Je také potřeba myslet na to, že písničky v bezztrátové kvalitě zabírají mnohem více místa v úložišti. V nastavení aplikace si naštěstí můžete zvolit, zda různé úrovně kvality pro stream a pro přehrávání z úložiště.

Na rozdíl od Hi-Fi nastavení, další novinka v podobě Dolby Atmos se aktivuje automaticky. Jedná se o technologii prostorového zvuku, který vzniká na základě interpretace metadat přímo ve zvukových souborech. Tím pádem nepotřebujete žádná speciální sluchátka, stačí AirPody či Beats s čipy H1 nebo W1, ale formát podporují i vestavěné repráky v nových iPhonech, iPadech a počítačích Mac. Nutné je samozřejmě také to, aby formát podporovala samotná písnička. To poznáte podle příslušné ikonky Dolby Atmos v detailu skladby. Apple navíc slibuje, že vytvoří speciální Dolby Atmos playlisty.

Zdroje: Apple