Domácí posilovna Tempo Move využívá mobil

Domácí posilovna Tempo má za sebou redukční dietu. Původní verze se 42palcovou dotykovou obrazovkou s vestavěnými senzory Azure Kinect od Microsoftu je nahrazena levnějším řešením. Tempo Move ke sledování vašeho tréninku nově využívá iPhone. Telefon umístíte na dokovací stanici a tu připojíte přes HDMI k televizi.

Nejenže je nové řešení kompaktnější, ale „zmenšila“ se také cena. Zatímco původní Tempo Studio stálo 2495 dolarů (přibližně 55 000 Kč), novinka Tempo Move se prodává za doporučenou maloobchodní cenu 465 dolarů (10 300 Kč). Součástí sady jsou i chytrá závaží, abyste mohli začít hned cvičit.

Tempo Move bylo navrženo tak, aby přineslo podobnou škálu cvičení jako původní Studio. V rámci předplatného za 39,95 dolaru měsíčně (882 Kč, první měsíc je zdarma) až pro šest osob získáte tisíce lekcí pro cvičení, které zahrnují klasické posilování, intenzivní intervalový trénink (HIIT), jógu, kardio i meditaci. Systém využívající počítačové vidění nabízí také rady ohledně techniky a měří také vaše pokroky.

K fungování jsou ovšem vyžadovány kamery s technologií TrueDepth, kterou disponují telefony iPhone XS / XR a novější. Společnost pracuje také na využití LIDAR senzorů zabudované v iPhonech 12 Pro a iPhone 13 Pro. Bohužel, zda se někdy v budoucnu dočká podpory Android.

Zdroje: Engadget