Představujeme levný Canyon Gaming GP-W6

Pravidelně vás zásobujeme tipy na různé mobilní hry. Spousta z nich se hraje velmi dobře na samotném displeji telefonu, ale třeba střílečky nebo závodní hry jsou jako dělané pro hraní na ovladači, a tak jsme se rozhodli vám jeden takový představit.

Canyon Gaming GP-W6 je klasický ovladač, který můžete znát z různých herních konzolí. K ovládání slouží dvě páčky, křížový ovladač, čtyři barevná tlačítka a dvě tlačítka na ukazováčcích. Na přední části gamepadu jsou pak ještě tlačítka back, start, turbo a home. Celkových 15 tlačítek je tak daleko víc, než byste v běžných hrách mohli potřebovat. Pro příjemnější požitek z hraní je tu i vibrační odezva, i když tu u Androidu příliš nevyužijete.

Ovladač se k telefonu, tabletu nebo jinému zařízení připojuje pomocí USB dongle s klasickým USB konektorem. Pro telefon je tak třeba použít redukci na microUSB, ale to je otázka pár desetikorun. Po připojení je přenos zajištěn pomocí velmi rychlého 2,4 GHz připojení, takže nebudete cítit žádnou zpomalenou odezvu. K provozu stačí dvě klasické tužkové baterie, které vystačí na osm hodin nerušeného hraní.

Pokud ovladač chcete využít na maximum, můžete jej používat také s vaším domácím počítačem s Windows 10 a novějšími. Asi to nejlepší na ovladači je ale jeho cena, která je 699,- Kč. Tím se řadí mezi nejlevnější na trhu.