Nové BMW vám bez předplatného sedačku nevyhřeje

Pouhých v přepočtu asi 500 korun budete muset měsíčně zaplatit, pokud budete chtít, aby vám vaše zbrusu nové BMW vyhřívalo sedačky. Právě tato mikrotransakce je nejnovějším přírůstkem celé haldy, kterou automobilka nabízí.

Předplatit si můžete třeba možnost pořizování videí kamerami na palubě, vyhřívání volantu, automatické zapínání a vypínání dálkových světel a mnoho dalšího. Nabízeno je většinou měsíční, roční i tříleté předplatné s možností jednorázového zakoupení funkce napořád.

S přidáváním mikrotransakcí do svých aut BMW začalo v roce 2020, kdy oznámilo, že právě mikrotransakce bude operační systém jeho aut umožňovat. Automobilky nadstandardní výbavu za příplatek poskytují už dlouhou dobu, dříve to byl ale spíše hardware, který množství funkcí limitoval.

Na druhou stranu, nemusí být pro zákazníky integrace mikrotransakcí nutně špatně. Výrobci ušetří vyráběním pouze jedné varianty auta a kupci si mohou některé funkce dokoupit dlouhou dobu po získání auta. Třeba, až budou mít více peněz. Přesto je ale jasné, že se automobilky budou snažit mikrotransakce obrátit ve svůj prospěch.

Zdroje: The Verge