Xiaomi končí s „Mi“

Společnost Xiaomi se nedávno stala světovou dvojkou na trhu mobilních telefonů (a českou jedničkou), takže lze předpokládat, že se zákazníci již naučili vyslovovat její jméno. Možná i to je důvodem, proč se čínský gigant rozhodl ukončit svůj brand Mi. Oficiální stanovisko ale zní jinak: „Tato změna sjednotí prezentaci a odstraní rozdíly ve vnímání značky a jejích produktů.“

Slovo Mi, které má firma i v logu, zmizí nejen z názvů telefonů, ale postupně i dalších produktů rozsáhlého ekosystému. Prvním zařízením, které „Mi“ vynechalo, je mobil Xiaomi MIX 4 (jeho předchůdce se jmenoval Xiaomi Mi Mix 3).

Zdroj: XiaomiZdroj: Xiaomi

Značka Mi zůstane zachována u produktů z řady Mi Home a také v logu společnosti. U většiny výrobků ale budeme vídat buďto logo Xiaomi, nebo Redmi. „Výrobky pod značkou Xiaomi představují vrchol technologie a nabízejí prvotřídní zážitek, zatímco Redmi je synonymem pro inovaci za dostupnější cenu. Produkty s touto značkou jsou určeny pro mladší publikum,“ vysvětluje Xiaomi v tiskovém prohlášení. Kromě těchto dvou hlavních značek patří pod Xiaomi ještě další, menší brandy, například POCO nebo BlackShark.  

Zdroje: XDA Developers