Konzole Xbox Series S má ještě menší úložiště, než se čekalo

Konzole Xbox Series S má ještě menší úložiště, než se čekalo

Různé 5. 11. 2020

Premiéra konzolí nové generace je za dveřmi. Příští týden bude zahájen prodej PlayStationu 5 i konzolí Xbox Series X a Series S. Model Series S se od vlajkové lodi liší nižší cenou i parametry. Týká se to nejen slabšího výkonu, který je ovšem dostačující pro hraní při rozlišení 1440p, ale také menšího úložiště na hry.

Zatímco Xbox Series X nabídne v základu SSD s kapacitou 1 TB, model Series S má jen SSD s 512 GB. Je ale ovšem potřeba počítat s tím, že část úložiště je rezervována pro operační systém a různé next-gen funkce, jako například Quik Resume. Na hry samotné budete mít méně kapacity, konkrétně 802 GB u Series X a jen 364 GB u Series S.

Pokud byste chtěli kapacitu konzole rozšířit, v prodeji je externí disk s kapacitou 1 TB od Seagate za 6999 Kč. Připomínáme, že konzole Xbox Series S samotná stojí 7999 Kč. Připojení externího disku sice je možné, ovšem z tohoto typu úložiště nelze spouštět next-gen hry, dá se použít pouze k přehrávání her ze starších generací Xboxu.

Patová situace? Ne tak docela. Microsoft uklidňuje, že verze her pro konzoli Xbox Series S nezabírají tolik místa jako verze pro Series X. Navíc vývojáři umožní odinstalaci různých částí her, například single-playerové kampaně po jejím dohrání. Díky tomu nebudeme snad muset řešit problémy s volným místem na úložišti tak často.    

GALERIE

Čtěte také

Snapchat zaútočil na TikTok. Za videa bude lidem platit

Snapchat zaútočil na TikTok. Za videa bude lidem platit

Aplikace Právě teď

TikTok má novou konkurenci. Po Instagramu a jeho Reels představil svoji vlastní vizi sdílení krátkých videí také Snapchat. V aplikaci se...

Poco M3 láká na velký displej a baterii s bezkonkurenční kapacitou

Poco M3 láká na velký displej a baterii s bezkonkurenční kapacitou

Různé Vychytávka Před 21 hodinami

Mobil Poco M3 se sice představí až zítra, ale už dnes je oficiální Twitter účet výrobce plný indicií, které napovídají, jaké parametry...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail