Chytré brýle Auctify Specs pomáhají v boji proti prokrastinaci

Chytré brýle Auctify Specs pomáhají v boji proti prokrastinaci

Vychytávka 2. 9. 2020

Nedokážete se zaměřit na práci? Prokrastinace neboli chronická tendence odkládání plnění povinností trápí miliony lidí po celém světě. Na toto téma bylo již napsáno mnoho knížek, vznikla spousta aplikací i různých technik. Pokud vám nic z toho nepomohlo, možná vás spasí chytré brýle Auctify Specs.

Vypadají úplně obyčejně, ale jsou plné elektroniky. V obroučkách je zabudovaný pulsní oxymetr, mikrofon, repráky, procesor, akcelerometr, gyroskop i kamera. Brýle údajně dokáží pomocí senzorů a umělé inteligence měřit míru soustředění, v aplikaci pak najdete přehledné grafy mapující, jak moc pracujete či lelkujete.Nejzajímavější funkcí je ale mód soustředění, kdy brýle hlídají, zda neprokrastinujete. Pokud odvádíte pozornost od práce, upozorní vás buď světelným nebo zvukovým signálem. Prototyp brýlí prý už dokáže rozpoznat řadu činností, jako je jezení, čtení, používání mobilu nebo komunikace s dalšími lidmi. Finální produktu by měl být ještě „chytřejší“.

Brýle Auctify Specs by měly být hotové v prosinci tohoto roku. Aktuálně běží crowdfundingová kampaň na serveru IndieGoGo.

GALERIE

Čtěte také

Někdejší konkurent aplikace Foursquare hlásí návrat

Někdejší konkurent aplikace Foursquare hlásí návrat

Aplikace Včera

Pamatujete si na aplikaci Gowalla? V období zhruba před 10 lety byla považována za vážného konkurenta tehdy populární apky Foursquare....

Skapp je hra pro PlayStation 4, co se ovládá mobilem

Skapp je hra pro PlayStation 4, co se ovládá mobilem

Hra Včera

To bude rozmlácených mobilů – první myšlenka, co nás napadla po zhlédnutí traileru ke hře Skapp. Je sice určena pro konzoli...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail