Elite Squad od Ubisoftu konečně venku. Stojí vůbec za stažení?

Elite Squad od Ubisoftu konečně venku. Stojí vůbec za stažení?

Hra 26. 8. 2020

Sam Fisher se po letech vydává na novou misi a spolu s ním i hrdinové z The Division, Rainbow Six, Ghost Recon a dalších her od Ubisoftu. Z některých her si novinka Tom Clancy’s Wlite Squad vypůjčila i lokace. Ale to zmiňujeme jen proto, že jsme si to přečetli v popisu. Ve skutečnosti jsou bojiště jedno jak druhé – sterilní a nudné.  

Vlastně by se dalo říct, že sterilní a nudná je celá hra. Elite Squad je akční RPG, kde si sestavíte jednotku až o pěti vojácích a pak bojujete proti zhruba stejně velkým jednotkám nepřítele. Někdy jen proti jedné, jindy ve vlnách proti vícero.

Boj vypadá tak, že vojáci naběhnou na mrňavý plácek a začnou střílet. Čas od času provedou i speciální schopnost. Tank strhne pozornost na sebe (taunt), medik někoho vyléčí, jiný voják zase aktivuje drona coby další palebnou sílu. Vše se děje bez vašeho přičinění. Hráč má k dispozici jen dvě tlačítka s předvolenými funkcemi. Může to být třeba raketový útok, rozkaz pro soustředění palby na konkrétního nepřítele, lékárna a tak podobně.Více práce na vás čeká mezi misemi, ale zábava to není. Spočívá ve stisknutí velkého množství tlačítek, kterými zvyšujete úroveň vojáka, vylepšujete jeho výbavu nebo si nastavujete nové akční tlačítko. Nejenže je to ubíjející, ale i nepřehledné. Ve hře funguje celá řada platidel a (omezených) zdrojů. Namátkou: energie pro kampaň, energie pro arénu, lístky zajišťující automatickou výhru, body potřebné pro upgrade jednotek, zlaté cihličky, mince, tři druhy klíčů a žetony O.R.B.

Bohužel, Elite Squad je špatná i na poměry bezplatných mobilních her, kde bývají očekávání obvykle nižší. Průšvih nezachraňuje ani kampaň s příběhem („zlá organizace se snaží ovládnout svět“), ani PvP, kde beztak vždy vyhrává hráč se silnější armádou. Ruce pryč.

Pokud si Elite Squad chcete přeci jen vyzkoušet, stahujte zde.

Čtěte také

Mozilla reaguje na kritiku a přidává do mobilního Firefoxu nová rozšíření

Mozilla reaguje na kritiku a přidává do mobilního Firefoxu nová rozšíření

Aplikace Před 3 hodinami

Mozilla předělala od píky mobilní Firefox a uživatelé populárního prohlížeče jí „poděkovali“ negativním hodnocením....

Konzole Xbox Series X překvapila recenzenty svou tichostí

Konzole Xbox Series X překvapila recenzenty svou tichostí

Vychytávka Před 7 hodinami

Několika zahraničním novinářům se už dostala do rukou konzole Xbox Series X, která má jít do prodeje 10. listopadu, a na internetu se tak...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail