Google Stadia ani xCloud na iOS nespustíte. Apple služby blokuje

Google Stadia ani xCloud na iOS nespustíte. Apple služby blokuje

Hra 7. 8. 2020

Streamovací služba xCloud, která umožňuje na dálku hrát xboxové tituly přes mobil, se spustí už 15. září. Jak se ale nyní ukázalo, bude k dispozici jen na Androidu a to přesto, že Microsoft testoval i verzi pro iOS.
Důvodem jsou přísné regule platformy App Store. K tomu, aby Apple streamovací službu povolil, by musel Microsoft poslat ke schválení všechny hry z nabídky xCloudu. To je zřejmě i důvod, proč byl v rámci betatestu dostupný jen titul Halo: The Master Chief Collection.

V tomto smyslu se Apple vyjádřil i do médií: „Tyto herní služby jsou na App Store vítány, ale i pro ně platí pravidla jako pro všechny vývojáře. To znamená i to, že se všechny hry musí schvalovat individuálně, aby se daly najít přes vyhledávání na App Store a zobrazit se v žebříčcích.“The Verge spekuluje, že Applu také mohlo vadit také předplatné, které se aktivuje mimo aplikaci a firma tak přichází o svůj 30% podíl z transakce. Kvůli vysokým poplatkům jsou Apple i Google dlouho terčem kritiky ze strany vývojářů.

Microsoft kontroval vyjádřením, kde poukazuje na neférovost přístupu k digitálnímu obsahu. U neherních streamovacích služeb Apple netrvá na individuálním schvalování jednotlivých položek v nabídce. Jinými slovy, když může být na App Store třeba Netflix nebo Spotify se širokou nabídkou hudby a filmů, tak proč ne i xCloud s nabídkou her? Navíc všechny hry v rámci nabídky xCloudu již prošly schvalovacím procesem ratingové komise ESRB.  

Zákaz se netýká jen xCloudu, ale také služby Google Stadia či GeForce NOW. Povoleny jsou jen streamovací služby fungující v rámci lokální sítě, jako je Steam Link nebo Remote Play od PlayStationu.

Čtěte také

Mozilla reaguje na kritiku a přidává do mobilního Firefoxu nová rozšíření

Mozilla reaguje na kritiku a přidává do mobilního Firefoxu nová rozšíření

Aplikace Před 5 hodinami

Mozilla předělala od píky mobilní Firefox a uživatelé populárního prohlížeče jí „poděkovali“ negativním hodnocením....

Konzole Xbox Series X překvapila recenzenty svou tichostí

Konzole Xbox Series X překvapila recenzenty svou tichostí

Vychytávka Před 9 hodinami

Několika zahraničním novinářům se už dostala do rukou konzole Xbox Series X, která má jít do prodeje 10. listopadu, a na internetu se tak...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail