Jak poznat kvalitního tuňáka? Stačí „naskenovat“ pomocí aplikace

Jak poznat kvalitního tuňáka? Stačí „naskenovat“ pomocí aplikace

Aplikace 10. 7. 2020

Základem dobrého sushi jsou kvalitní suroviny a o mase to platí dvojnásob. Proto nejlepší sushi restaurace zaměstnávají odborníky, kteří se vydávají na rybí trhy, kde vybírají ty nejkvalitnější kousky. V případě tuňáka lze například určit kvalitu z řezu u ocasní ploutve. Zkušený nákupčí od pohledu pozná, jak je ryba čerstvá, kolik obsahuje tuku, jak tuhé maso je a tak dále. „I sebetalentovanější člověk potřebuje aspoň deset let zkušeností, aby něco takového dokázal,“ píše se na stránkách projektu Tuna Scope, který se snaží odborníky nahradit mobilní aplikací.

První výsledky jsou prý více než uspokojivé. Aplikace Tuna Scope údajně dokáže určit kvalitu masa se 78 a 85% přesností v porovnání s odborníky, kteří sbírali zkušenosti 35 let. Jak to funguje? Stačí vyfotit řez u ocasní ploutve a umělá inteligence se už postará o zbytek. Kvalita je vyjádřena písmenem a počtem hvězdiček. Hodnocení doplňuje údaj o přesnosti a statistiky, ve kterých se ale vyzná jen mistr sushi.

Jako první začala technologii využívat společnost provozující síť sushi restaurací v Japonsku. Díky apce může nakupovat ryby i mimo Japonsko, což nejenže šetří peníze, ale i zdraví zaměstnanců, kteří se nemusí vystavovat riziku nákazy koronavirem.

Pokud byste si chtěli aplikaci sami vyzkoušet, tak vás bohužel zklameme. U nás zatím není ke stažení.

Čtěte také

Mapy Google se vrací na Apple Watch. V plánu je i vylepšení verze pro CarPlay

Mapy Google se vrací na Apple Watch. V plánu je i vylepšení verze pro CarPlay

Aplikace Před 12 hodinami

Chytré hodinky od Applu mají sice poměrně malý displej, ale to neznamená, že by se nedaly využít pro navigaci. S novou aplikací Mapy...

Google Fit rozšiřuje měření sportovních aktivit o nové údaje

Google Fit rozšiřuje měření sportovních aktivit o nové údaje

Aplikace Před 13 hodinami

Aplikace Google Fit je takových sportovním centrem mobilů s Androidem. Najdete tu údaje o ušlých krocích i celkové aktivitě. Ať už si...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail