Nový Apple iPhone SE na první pohled nezaujme, ale překvapí obsahem

Už dnes se na pulty obchodů dostaví nový telefon od Applu v podobě iPhone SE (2022). Speciálně pro vás jsme si připravili krátký a stručný souhrn základních vlastností, které je dobré vědět.

Hned na úvod bychom rádi zmínili, že se jedná o telefon, který je vzhledově téměř stejný jako jeho předchůdce iPhone SE (2020). Pokud tedy hledáte smartphone ve střední cenové třídě s malými rozměry a výkonným procesorem, jste na správném místě. Tento model navíc dostane podporu 5G, což je vítanou novinkou na poli této řady.

Krom velmi lákavé ceny 10 999 Kč se vesměs nedočkáme ničeho nového. Pokud tedy rádi zůstáváte u klasického vzhledu, který se nezměnil už od roku 2017, tady ho máte. Nový model si zachovává 4,7palcový IPS Retina HD displej (1334 x 750) a svým vzhledem zůstává u původní klasiky, tudíž celkově působí drobným dojmem oproti ostatním mobilům.

V rámci fotografování budete mít k dispozici pouze jeden zadní fotoaparát s rozlišením 12 Mpx s clonou f/1.8. K dispozici je alespoň technologie Smart HDR 4, Deep Fusion či režim portrétu. Díky Deep Fusion jsou objekty v tmavším prostředí dostatečně kvalitní a funkci ani nepoznáte. Na druhou stranu Apple iPhone SE nemá noční režim a fotografování v noci si moc neužijete. Na přední straně najdeme 7Mpx fotoaparát. Po straně videí telefon nabízí nahrávání až v rozlišení 4K při 60 snímcích a video zaznamenané rychlostí až 30 snímků v rozlišení 4K nebo 1080 nabízí „rozšířený“ dynamický rozsah, který znatelně zlepšuje klipy s velmi vysokým kontrastem.

Oproti předchozímu modelu v sobě skrývá velmi výkonný procesor Apple A15 Bionic, který zvyšuje výkon nejen pro hry, ale zlepšuje kvalitu fotografií a videí. Pro zajímavost, tenhle procesor najdeme i v Apple iPhone 13 Pro Max, který se pohybuje ve vyšší cenové třídě. Ruku v ruce s tím jde vyšší kapacita baterie, která zaručí provoz při plném zatížení na celý den. „Rychlé“ drátové nabíjení v podobě 20W nabíjení skrz drátovou nabíječku by mělo zajistit nabití poloviny baterky za půl hodiny. Samozřejmostí je možnost bezdrátové nabíjení standardu Qi.

Při výběru modelu se můžete rozhodnout pro integrovanou paměť v podobě 64 GB nebo je zde možnost za vyšší cenu vybrat si 128 GB a 256 GB. Těšit se můžeme na skleněná záda a zvýšenou odolnost IP67 proti prachu a vodě. V základní výbavě najdeme i čtečku otisku prstů, NFC, Bluetooth, Wi-Fi a mnoho dalších. K dispozici budou tři barevná provedení v podobě červené, černé a bílé.

Líbí se vám nový iPhone SE? Koupit si ho můžete u T-Mobile od 10 999 Kč za 64 GB verzi, včetně možnosti splátek.

Zdroje: Apple, The Verge