App Store roste raketovým tempem. V roce 2020 v něm bude 5 miliónů aplikací
App Store byl spuštěn v roce 2008 a 1. ledna 2009 se v něm objevilo pět tisíc aplikací. Od té doby počty aplikací raketově rostly. V roce 2013 pokořily hranici půl miliónů aplikací, rok na to milión, a jestli tímhle tempem půjde dál, v roce 2020 bude v App Store přes 5 miliónů aplikací.


S čísly přišla analytická společnost SensorTower, která vycházela z dat přímo do Applu. I když by se zdálo, že už dnes je v App Store vše, co tak člověk mohl potřebovat, nové aplikace vznikají stále stejným, rychlým tempem.


Není překvapením, že tahounem aplikací jsou mobilní hry. Jednak lidé hry rádi stahují a jednak sami vydavatelé neustále produkují nové a nové kousky, aby se hráči ani na chvíli nenudili. Každá hra člověka jednou omrzí a tvůrci aplikací usilují o to, aby právě jejich herní novinka byla dalším hitem, který si každý stáhne. Jen v květnu se v kategorii Games v App Store objevilo přes dvacet tisíc nových titulů, zatímco druhá nejpočetnější kategorie Education se rozšířila „jen“ o dva a půl tisíce aplikací.