Stavění města a roztomilá zvířata vás čekají v Everdell

Přemýšleli jste někdy, jak zábavná je asi stavba města ve fantasy stylu? To přesně zjistíte v Everdell, adaptaci deskové hry, jež dorazila dnes na zařízení se systémy Android a iOS. Mimo to je dostupná i pro počítače. Vaším úkolem bude postavit okouzlující městečko, času však není nazbyt.

Everdell vyzkouší vaše manažerské schopnosti, v budování vám totiž budou pomáhat zvířata, kterým je nutné rozdělit úkoly, aby byla výstavba co nejefektivnější. Zároveň budete muset zapojit své strategické myšlení při vykládání karet. Čeká vás tedy stavba budov nebo pořádání událostí, tedy nic jednoduchého.

V každém tahu budete mít na výběr ze tří různých akcí. Lze někam umístíte pracovníka, jenž vám pomůže v získávání potřebných surovin. Také můžete zahrát karty, které vám odemknou nové schopnosti a přinesou body, jež budou hrát důležitou roli na konci hry. Poslední možností je příprava na nové roční období.

Co se herních módů týče, můžete se těšit na hry proti kamarádům či jiným hráčům z celého světa, souboje proti umělé inteligenci nebo výzvy pro jednoho hráče. Pro přiblížení toho, jak Everdell vypadá, se můžete podívat na krátkou upoutávku.