V Abandon Ship se stanete krutým pirátem

Abandon Ship je akční taktická příběhovka, která konečně přešla z počítačů na mobilní zařízení. Za hrou stojí herní studia Plug in Digital a Fireblade Software.

Titul se nezakládá na realitě, tudíž místo bojů s dalšími loděmi se lze nalodit na monstrum, které lze skolit pomocí vašich kanónů či strašidelné lodě plné duchů. Soubojový systém je největší plus hry a vývojáři si jsou toho moc dobře vědomi. Každého člena posádky lze využít na 100 %. Přiřaďte mu úkol a nechte jej se třeba starat o kanóny.

TIP: Věděli jste, že nejen aplikace samotné, ale i nákupy uvnitř apek a předplatné můžete hradit platbou přes operátora? Útrata se jednoduše připíše k měsíčnímu vyúčtování.

Souboje nejsou repetitivní, každá nepřátelská loď může té vaší udělat něco jiného. Tudíž je nutné měnit strategii a využít posádku co nejúčinněji. Také během některých bojů lze narazit na nepříjemné počasí, případně mlhu, která bude bránit vašemu výhledu. Může se tak stát, že budete střílet do prázdna, ale to jen přidává na výzvě. Úplně slepí nebudete, i tak bude složité někoho porazit.

Abandon Ship nabízí také velkou kampaň, ve které můžete narazit na lovecraftovské monstrum Cthulhu a „jeho“ kult. Mimo to se zde nachází takzvaný „volný režim“, který dovoluje svět procházet, jak si jen zamanete, což je také velké plus, pokud si chcete jen tak narychlo dobýt pár lodí. Když v tom ale selžete, Abandon Ship umí být kruté. Smrt je permanentní a budete se muset znova vyšplhat na vrchol, ze kterého jste byli sesazeni. Ovšem to, že přijdete o loď, neznamená nutně smrt. Vy jako kapitán se můžete zachránit před zlým osudem vaším posledním esem v rukávu – malým dřevěným plavidlem se budete muset dostat do bezpečí.

Zkrátka, pokud máte rádi taktické hry a piráti vám nejsou cizí, tak si rozhodně zkuste Abandon Ship, hra je zdarma dostupná na Android a iOS.

Zdroje: Tisková zpráva