Oblíbená ručně kreslená hra Spiritfarer dorazí na mobily

Mobilní herní průmysl se pomalu rozrůstá, zapojuje se do něj čím dál více studií a vytvářejí se mnohem kvalitnější hry než kdy dřív. To si v minulém roce uvědomil i streamovací gigant Netflix, který poskytuje filmy a seriály. Jeho předplatitelé mají nově přístup k rozrůstající se knihovně her. Na akci Geeked Week nám byly představeny nové tituly, které do ní dorazí. Třeba Spiritfarer.

Nejedná se tak úplně o novinku, nýbrž o hru, která už od roku 2020 dělá radost více než jednomu milionu hráčů. Ve Spiritfarer hrajete za Stellu, s níž společně budujete loď, prozkoumáváte svět, těžíte, lovíte ryby nebo sklízíte úrodu. Přestože je to vše tak krásné, vybrali si vývojáři poměrně náročné téma – smrt a rozloučení se s blízkými. Zatajili jsme vám, že Stella je převoznice zesnulých. Na svých cestách se můžete spřátelit s duchy a pečovat o ně, než je vypustíte do posmrtného života. Zjistíte přitom jak, vnímají odchod na onen svět.

Téma je sice náročné, ale rozhodně nečekejte temnou a ponurou atmosféru. 2D grafika je totiž ručně kreslená, plná barev a krásných animací. I díky tomuto si hra vysloužila opravdu vysoká hodnocení v uznávaných redakcích.

Na příchod se mohou těšit předplatitelé Netflixu se zařízeními Android nebo iOS, Spiritfarer pochopitelně nabídne optimalizované ovládání uzpůsobené dotykovým obrazovkám. Momentálně ale nevíme, kdy přesně bude hra dostupná.

Hru najdete také na PC a konzolích PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch.

Zdroje: Tisková zpráva