Oznámena mobilní verze strategie Total War: Medieval 2

Oblíbená historická strategie Total War: Medieval 2, kterou v roce 2006 vytvořilo studio Creative Assembly pro PC, se dočká mobilní verze. Na chytrých telefonech a tabletech s operačními systémy Android a iOS si ji zájemci budou moci zahrát během jara letošního roku.

Půjde o plnohodnotnou verzi. Vývoj dostalo na starost zkušené studio Feral Interactive, které má s touto prací bohaté zkušenosti. Slibuje přizpůsobení hry pro dotykové obrazovky a jednodušší ovládání při real-time bitvách i tahových manévrech na globální mapě.

Hráči dostanou kontrolu nad středověkou frakcí a nástroji vlády, armády, ekonomiky, diplomacie a náboženství. To vše je zapotřebí k utváření jejího historického průběhu na třech kontinentech. Zkrátka by mělo jít o plnohodnotnou hru bez kompromisů, v níž budete velet tisícům jednotek.

„Vládněte svému království po čtyři století krutých středověkých válek. Obléhejte mocné pevnosti a veďte obrovské armády do bojů po celé Evropě a severní Africe. Tahle doba není pro změkčilé. Tohle je totální válka,“ láká tisková zpráva. PC verze obsahovala české titulky, je tak šance, že česky bude hra i na mobilech.

Zdroje: Tisková zpráva