Remaster Final Fantasy IV je venku, ale stojí majlant

Vydavatel Square Enix plní slib, který dal fanouškům Final Fantasy na veletrhu E3, a postupně vydává remastery prvních dílů slavné JRPG série. Celkem by jich mělo vyjít šest, zatím jsou venku první čtyři.

Staronové verze jsou dokonale přizpůsobeny mobilním telefonům, ale zároveň si ponechaly původní grafiku. To znamená, že vypadají stejně jako před třiceti lety, ale obraz se rozprostírá přes celou obrazovku, ovládání, respektive rozhraní je přizpůsobeno dotykovým displejům a také přibyla drobná vylepšení jako možnost aktivovat auto-battle. Zdá se to jako ideální řešení, recenze hráčů jsou však rozporuplné.

Mezi výtkami zaznívá nejčastěji nutnost být neustále připojen k internetu, což hra využívá k autorizaci originální kopie, a pak absence podpory externích gamepadů. To u hry za 449 Kč docela zamrzí.

Věděli jste, že nejen aplikace samotné, ale i nákupy uvnitř apek a předplatné můžete hradit platbou přes operátora? Útrata se jednoduše připíše k měsíčnímu vyúčtování. Platí to pro Google Play i App Store.

Zdroje: Pocket Gamer