Závodní simulátor Assetto Corsa má mobilní verzi

Assetto Corsa patří k nejznámějším závodním simulátorům. Vyniká realistickým jízdním modelem, širokými možnostmi nastavení všeho možného a věrnými kopiemi slavných závodních tratí.

Řeč je o PC hře. Nová, mobilní verze je oproti ní výrazně osekaná. Platí to jak o obsahu, možnostech, tak i o technickém zpracování. Nakonec jsme ale rádi, že se vývojáři neinspirovali u Project CARS a neudělali ze své hry arkádu, co se ovládá jedním prstem.

Závod v Assetto Corsa Mobile si musíte poctivě odřídit – na dotykovém displeji (virtuální volant nebo naklánění mobilu) nebo na připojeném gamepadu. Když to přeženete s plynem, skončíte ve svodidlech.

Auta se neliší jen vzhledem, ale také jízdními vlastnostmi. Na výběr je z 59 licencovaných vozů od značek jako Abarth, Ferrari, Lamborghini, Maserati, Porsche a Toyota. Tratí je devět, závodit budete například na okruhu Brands Hatch, Laguna Seca nebo Imola. Herních módů je pak šest, bohužel mezi nimi chybí multiplayer.

Oproti mobilní verzi GRID Autosport je obsah opravdu chudý, nemluvě o grafice a možnostech nastavení. Na druhou stranu, Assetto Corsa Mobile teprve dorazila na App Store (verze pro Android v plánu není), tak můžeme doufat, že jí vývojáři budou postupně rozšiřovat.

Věděli jste, že nejen aplikace samotné, ale i nákupy uvnitř apek a předplatné můžete hradit platbou přes operátora? Útrata se jednoduše připíše k měsíčnímu vyúčtování. Platí to pro Google Play i App Store.

Zdroje: TouchArcade