Spotify doplní písničky o texty

Ve Spotify si konečně budeme moci zobrazit texty písniček, které jsou synchronizovány s přehrávačem. Funkci služba dlouho testovala u amerických uživatelů, ode dneška by měla být dostupná globálně pro „většinu uživatelů“ prémiové i bezplatné verze apky. My jsme na mobilech ještě neobjevili (ani po updatu na novou verzi), ale je možné, že Spotify bude novinku zavádět postupně.

Text písně by se měl zobrazit při rozkliknutí přehrávače (Now Playing) a to nejen na mobilech s iOS a Androidem, ale obdobným způsobem také v aplikaci Spotify pro chytré televize, počítače a herní konzole PlayStation 4, PlayStation 5 a Xbox One. Na PC si texty zobrazíte kliknutím na ikonku mikrofonu, v aplikaci pro chytré televize si musíte nejprve funkci aktivovat tlačítkem „Lyrics.“ Mobilní verze je speciální v tom, že odtud lze úryvky textu sdílet na sociální sítě.

Zdroj: MusixmatchZdroj: Musixmatch

Texty, ale i technologii pro synchronizaci s přehrávače dodala služba Musixmatch, která spolupracuje také s Apple Music, Instagramem a také provozuje i vlastní aplikaci.

Zdroje: Spotify