Inflace může zvýšit cenu nedostupného PlayStationu 5

Vždy před Vánocemi začnou pro velké technologické společnosti hody. Zákazníci totiž začnou shánět dárky pro své nejbližší a častokrát do nich investují nemalé peníze. Zboží se navíc vyprodává raketovou rychlostí, výrobci tak častokrát zvyšují dodávky.

Stejně je na tom i japonská společnost Sony. O její konzole PlayStation 5 je velice vysoký zájem a předpokládá se, že se právě o Vánocích ještě zvýší. Podíl na tom nese i fakt, že těsně před tímto svátkem vyjdou i očekávané herní tituly, mezi ně patří třeba God of War: Ragnarök nebo The Callisto Protocol. Proto se také Sony připravuje na dodání více kusů PlayStationu 5. Společnost věří, že díky pozitivní situaci, co se dodávek týče, bude moci urychlit jeho výrobu.

To vše jsou pro nás veselé zprávy. O něco horší je ale současná situace okolo inflace a zdražování. Výrobci čipů, bez kterých by herní konzole fungovat nemohly, hlásí nárůsty cen svých produktů. Neustále se totiž zvedají náklady na výrobu a potřebné materiály.

Výkonný zástupce prezidenta a finanční ředitel společnosti Sony, Hiroki Totoki, se k problematice okolo potenciálního zdražení konzole vyjádřil, moc informací jsme se od něj ale nedozvěděli. „Co se týče možného zvýšení ceny PS5, nemůžu vám v tuto chvíli sdělit nic konkrétního,“ uvedl.

Zdroje: IGN, VGC