Apple má smůlu! V roce 2024 dojde ke sjednocení nabíječek

Sjednocení nabíjecího konektoru by bylo snad pro všechny uživatele radostí, nikdo by se totiž už nemohl zlobit, že si na dovolenou vzal místo jednoho kabelu ten druhý. O této problematice se dlouho debatovalo i v Evropském parlamentu a politici se konečně dohodli – USB-C bude povinným od podzimu roku 2024.

Týká se to takřka všech menších zařízení, která jsou k dostání na trhu v EU. Portem USB-C nově budou muset disponovat mobilní telefony, tablety, elektronické čtečky, fotoaparáty, sluchátka a náhlavní soupravy, přenosné reproduktory, kapesní herní konzole, klávesnice, počítačové myši a další. Nakonec dojde i na výrobce notebooků, kteří budou mít 40 měsíců od nabytí platnosti na to, aby do svých přenosných počítačů USB-C implementovali.

Bylo také stanoveno pravidlo, že zařízení se budou moci prodávat s nabíječkou i bez ní. Rozhodovat bude ale zákazník, který se rozhodne, zda ji chce, či nikoliv. Kupříkladu v Brazílii už čelila společnost Apple několika žalobám kvůli tomu, že své nové mobilní telefony dodává bez nabíječek.

A když jsme u Apple, tak iPhony od roku 2024 nesmějí být vyráběny s Lightning portem.

Zdroje: Tisková zpráva