Platforma GOG je ve ztrátě. Čeká ji restrukturalizace

Polský CD Projekt sužuje jeden problém za druhým. Po blamáži se hrou Cyberpunk 2077 se musí management firmy potýkat s neuspokojivými finančními výsledky platformy GOG. Ačkoliv její tržby mezičtvrtletně mírně vzrostly, za poslední kvartál vykázala ztrátu ve výši 1,14 milionu dolarů. Celkově letos prodělala 2,21 milionu dolarů. V roce 2020 byla přitom ještě zisková…

Jak z toho ven? Vedení plánuje restrukturalizaci týmu, což spočívá především v přesunu části zaměstnanců k jiným projektům tohoto polského herního giganta. Dalším krokem je návrat ke kořenům, GOG se odteďka soustředí na svou hlavní obchodní činnost, což je prodej pečlivě vybraných her bez DRM.

Platforma GOG odstartovala jako e-shop se staršími hrami, které byly upraveny tak, aby bez problémů běžely i na nových sestavách. Časem se nabídka rozrostla o herní novinky a na web se nabalila také herní klient GOG Galaxy anebo služba GOG Connect umožňující uživatelům stáhnout si DRM-free verze některých her, které si zakoupili na Steamu.

Zdroje: The Verge