Co dokážou Apple Watch Series 9?

Chytřejší, jasnější a šikovnější. To jsou tři slova, jimiž společnost Apple popisuje své chytré hodinky Watch Series 9.

„Náš vůbec nejvýkonnější čip v Apple Watch. Kouzelný nový způsob ovládání bez kontaktu s displejem. Dvakrát jasnější displej. A taky možnost vybrat si uhlíkově neutrální kombinaci pouzdra a řemínku,“ uvádí společnost.

Díky jedinečnému čipu Apple jsou Watch Series 9 ještě schopnější, intuitivnější a rychlejší. Nové dvoujádrové CPU má 5,6 miliardy tranzistorů – o 60 % víc než čip S8. Nový čtyřjádrový Neural Engine zpracovává úlohy strojového učení až dvakrát rychleji. Umožňuje taky několik inovací včetně nového gesta – poklepání.

Gesta usnadňují používání Apple Watch v různých situacích – hlavně když máte plné ruce. Dvojitým spojením ukazováčku a palce rychle přijmete hovor, otevřete oznámení, pustíte nebo pozastavíte hudbu a uděláte spoustu dalšího.

Displej Apple Watch Series 9 má vyšší maximální jas – až 2 000 nitů. To je dvakrát víc než u Apple Watch Series 8. Díky tomu je ještě čitelnější na přímém slunci. A protože se umí ztlumit na 1 nit, je lepší i při slabém světle – třeba v kině.

V novém watchOS 10 se toho na displej vejde ještě víc. Prakticky všechny aplikace jsou přepracované, aby bylo na první pohled vidět víc informací. Na každém ciferníku můžete otočením korunkou Digital Crown přejít na Chytrou sadu, ve které máte widgety s aktuálními a relevantními údaji. A nové postřehy o duševním zdraví a zdravém zraku vám pomůžou pečovat o tělo i mysl – přímo ze zápěstí.

Prodeje Apple Watch Series 9 startují 22. září s cenou od 11 490 Kč.