iPhone 15 Pro pod drobnohledem

Dnes byly představeny nové modely iPhonu 15, o kterých jsme informovali zde. Pojďme si nyní rozebrat jednotlivé přednosti dražších modelů a podívat se na ně pod drobnohledem.

Zrozen z titanu

iPhone 15 Pro je první iPhone s konstrukcí z leteckého titanu. Ze stejné slitiny, z jaké se staví vesmírné lodě vysílané na Mars.

Titan patří k nejlepším kovům, co se týče poměru pevnosti k hmotnosti. Proto jsou tohle naše vůbec nejlehčí Pro modely. Rozdíl máte ucítít hned, jak jeden z nich vezmeme do ruky.

Čip A17 Pro

Největší přelom v historii grafických procesorů Apple. A17 Pro je iphonový čip úplně nové třídy, který podává zdaleka nejlepší grafický výkon.

Mobilní hry budou vypadat a působit neskutečně přesvědčivě. Vyrazí ti dech detailně vykresleným prostředím a realističtějšími postavami. A17 Pro je totiž tak rychlý a úsporný, že konkurenci ukazuje záda.

·         Nové GPU profesionální třídy se 6 jádry

Fotografování

Podívej se, co všechno ti umožní nejvyspělejší fotosoustava na iPhonu. Od ohromné kompoziční flexibility až po portréty další generace.

Na iPhonu 15 Pro můžeš pracovat s několika ohniskovými vzdálenostmi. Jako by člověk měl v kapse sedm profesionálních objektivů. Všude, kam vyrazí.

48MP hlavní fotoaparát je ještě vyspělejší než kdy předtím. Zachycuje fotky v supervysokém rozlišení s jemněji vykreslenými detaily a barvami.

Vylepšení je ohromně znát u portrétů. Navíc už ani nemusíš přepínat do portrétního režimu. iPhone při focení člověka, psa nebo kočky automaticky zachytí informace o hloubce. Takže si můžeš fotku hned zobrazit jako portrét s efektem uměleckého rozmazání. Anebo ji můžeš na portrét změnit později v aplikaci Fotky.

Pro iPhone 15 Pro Max byl zkonstruován fotoaparát s 5× teleobjektivem, který má největší optický zoom ze všech iPhonů a přitom se vejde do kompaktních rozměrů naší profesionální fotosoustavy. Teď už ti nic nebrání dělat ostřejší fotky z větší dálky – třeba fenomenální snímek kamaráda na protějším útesu nebo tvých dětí při fotbalovém zápase.

Tlačítko Akce

Úplně nové tlačítko Akce funguje jako zkratka k tvojí oblíbené funkci. Jakmile si ho nastavíš, zvolenou akci už spustíš jenom jeho podržením.

Ve výchozím nastavení tlačítko Akce přepíná mezi hlasitým a tichým vyzváněním. Když zvolíš jinou akci, můžeš vyzvánění iPhonu umlčet v Ovládacím centru. Anebo ho automatizovat pomocí režimů soustředění.

Ať děláš cokoli, tlačítko Akce je ti k ruce. Spusť Fotoaparát a cvakni si selfie. Pohotově nahraj hlasovou poznámku. Anebo pomocí zkratky otevři nějakou apku nebo spusť sérii úkonů, třeba rozsvícení v obýváku a přehrávání muziky.

USB-C

iPhone 15 Pro jako první iPhone podporuje USB 3.5. To znamená obrovský skok v rychlosti přenosů dat s podporou daleko rychlejších profesionálních postupů než kdy předtím.

Nový konektor USB‑C umožňuje nabíjet Mac nebo iPad stejným kabelem jako iPhone 15 Pro. Zapomeň na hromady kabelů.

Baterie

·         Až 23 hodin přehrávání videa na iPhonu 15 Pro

·         Až 29 hodin přehrávání videa na iPhonu 15 Pro Max

·         iPhone 15 Pro Max vydrží přehrávat video až o 9 hodin déle než iPhone 12 Pro Max

·         iPhone 15 Pro vydrží přehrávat video až o 6 hodin déle než iPhone 12 Pro

Česká cena a dostupnost

iPhone 15 Pro

·         Cena: Od 29 990 Kč

·         Předobjednávky začínají 15. září

·         V prodeji od 22. září

iPhone 15 Pro Max

·         Cena: Od 35 990 Kč

·         Předobjednávky začínají 15. září