iPhone 15 pod drobnohledem

Dnes byly představeny nové modely iPhonu 15, o kterých jsme informovali zde. Pojďme si nyní rozebrat jednotlivé přednosti základního modelu a podívat se na ně pod drobnohledem.

Nový inovativní design s plně probarveným zadním sklem. To je tvrzené speciálním dvojitým procesem iontové výměny a zasazené v rámečku z leteckého hliníku, takže je iPhone 15 ohromně odolný.

Dynamic Island ukazuje v bublinách upozornění a živé aktivity, takže je nepřehlédneš, i když zrovna děláš něco jiného. Můžeš na něm ovládat hudbu nebo se podívat, kdo ti volá. Anebo omrknout informace o blížícím se letu a spoustu dalších věcí.

·         Pořádně odolný: Superpevný Ceramic Shield na přední straně.

·         Spolehlivě utěsněný: iPhone je odolný proti polití, vodě a prachu.

Úplně nový 48MP hlavní fotoaparát

Hlavní fotoaparát teď fotí v supervysokém rozlišení. Snadno tak uděláš parádní fotky s neskutečnými detaily – momentky i nádherné záběry krajiny.

·         Až 4× rozlišení zachytí neskutečné detaily

·         2× přiblížení funguje jako třetí fotoaparát

Portréty jsou detailnější a mají sytější barvy, takže vypadají ještě úchvatněji. Taky teď můžeš klepnutím měnit, na koho chceš zaostřit. Klidně až po tom, co fotku uděláš. A kouzlo je dokonáno.

iPhone 15 při focení člověka, psa nebo kočky automaticky zachytí informace o hloubce. Takže si fotku můžeš hned nechat zobrazit jako portrét s efektem uměleckého rozmazání. Nebo to udělat později v aplikaci Fotky.

Baterie na celý den

·         Až 20 hodin přehrávání videa na iPhonu 15

·         Až o 3 hodiny delší přehrávání videa než na iPhonu 12

·         Až 26 hodin přehrávání videa na iPhonu 15 Plus

A16 Bionic

A16 Bionic zvládá spoustu vyspělých funkcí. Třeba výpočetní fotografii potřebnou na 24MP fotky a portréty další generace. Nebo izolaci hlasu během hovorů. A s přehledem utáhne i graficky náročné hry. Zároveň je ohromně úsporný, takže šetří baterii. Není divu, když pochází z modelu Pro.

·         GPU čipu A16 Bionic je až o 40 % rychlejší než GPU v iPhonu 12

USB‑C

Nový USB‑C konektor umožňuje nabíjet Mac nebo iPad stejným kabelem jako iPhone 15. A z iPhonu 15 se teď dají nabíjet Apple Watch nebo AirPody.5 Zapomeň na zašmodrchané kabely.

Česká cena a dostupnost

iPhone 15

·         Cena: Od 23 990 Kč

·         Předobjednávky začínají 15. září

·         V prodeji od 22. září

iPhone 15 Plus

·         Cena: Od 26 990 Kč

·         Předobjednávky začínají 15. září