Víme, kdy bude světu představen iPhone 15

Nová generace oblíbeného chytrého telefonu od společnosti Apple bude představena za několik týdnů. Marketingové oddělení Applu rozeslalo pozvánky na akci, která se uskuteční 12. září v sedm hodin večer středoevropského času.

Na akci, která se bude konat v Apple Parku a streamovaná do celého světa, se očekává představení řady iPhone 15 a nových hodinek Apple Watch.

Jak můžete vidět, pozvánka obsahuje logo Applu v šedé, modré a černé barvě, což může naznačovat barevné varianty, ve kterých se údajně bude dodávat Phone 15.

Jak bude nová řada iPhonu vypadat? Dle spekulací budou iPhone 15 a iPhone 15 Plus vypadat podobně jako iPhone 14. Podstatným rozdílem má být nahrazení výřezu v horní části obrazovky dynamickým ostrůvkem, který se poprvé objevil u iPhone 14 Pro. Port Lightning má být nahrazen portem USB-C, který by mohl umožnit rychlejší nabíjení.

U iPhone 15 Pro a iPhone 15 Max se očekávají větší změny. Údajně budou mít titanové rámečky, tenčí rámečky, velké vylepšení fotoaparátu a stejně jako základní iPhony 15 porty USB-C. Tato vylepšení by však mohla být spojena i s cenovým skokem, tak bude lepší připravit se na šok.