Forza Motorsport oslavuje vytrvalostní závody i nový okruh

Hlavním tématem nejnovější aktualizace pro Forza Motorsport jsou houževnatost a soustředění v jednom z nejunikátnějších závodních formátů historie motorsportu a jeden z nejslavnějších vytrvalostních závodních okruhů světa, Sebring International Raceway.

Sebring se vrací do Forzy Motorsport

Sebring International Raceway, jeden z nejstarších funkčních závodních okruhů ve Spojených státech se vrací do Forzy Motorsport, aby hráče otestoval na své drsné, hrbolaté a neustále se měnící dráze. Po celý měsíc vytrvalostních závodů (a i poté) jsou virtuální piloti zváni, aby mistrovsky zvládli jeho náročné konfigurace – celý okruh (Full Circuit) o délce 6 km a krátký okruh (Short Circuit) s délkou 3,2 km!

Trať, nacházející se v Sebringu na Floridě, byla poprvé otevřena v roce 1950 na místě bývalého vojenského letiště z 2. světové války. Je proslulá svým bohatým odkazem v historii motorsportu, a především je místem konání slavného závodu 12 hodin Sebringu (12 Hours of Sebring). Ten je považován za jeden trojice podniků tzv. trojité koruny vytrvalostních závodů.

Sebring má pověst očistce i pro ty nejzdatnějších závodníky, protože jezdci se musí vypořádávat nejen s nerovnostmi vozovky, ale také povrchem částečně tvořený asfaltem a původními betonovými ranjvejemi, což na lidi i stroje klade mimořádné nároky.

Aktualizace okruhů Laguna Seca a Nordschleife

Kromě Sebringu přinášíme také změny dvou stávajících tratí na základě ohlasů od hráčů.

Výjezd z boxů v Laguna Seca byl vylepšen tak, aby autenticky odpovídal tomu skutečnému a také jsme opravili chybně se zobrazující okolí některých úseků trati.

Kromě toho jsme upravili obrubníky trati na Nürburgring Nordschleife tak, aby přesně odpovídaly stavu v roce 2024, odstranili některé vlajky podél trati, a naopak přidali sloupy s ampliony.

V souvislosti s těmito změnami byly resetovány žebříčky pro tratě Laguna Seca – Full Circuit, Nürburgring Nordschleife a Nürburgring Nordschleife – Full Circuit.

Forza Motorsport je dostupná pro konzole Xbox Series X|S, PC s Windows 10/11 a Steam, a také v cloudovém hraní Xbox. Hru samozřejmě najdete taktéž v nabídce předplatného Game Pass.