Plošinovku od Amanity si zahrajete i na mobilu. Hra je součástí Apple Arcade
Na GOG či Steamu je u hry Creaks stále napsáno „coming soon“, respektive July 2020. Zato na App Store už si hru můžete stáhnout několik dní. Nová hra českých Amanita Design vyšla v rámci předplatného Apple Arcade, což znamená, že si ji můžete zahrát nejen na mobilu a tabletu, ale i na televizi s Apple TV a počítači.Cena předplatného je 139 Kč. Za své peníze získáte přístup ke zhruba 130 hrám, z nichž mnoho z nich bylo vytvořeno právě pro tuto platformu. Hry neobsahují reklamy ani mikrotransakce a dají se spustit i offline. Zároveň ale podporují přenos pozic mezi jednotlivými platformami. Creaks je již druhou hrou od Amanity na této platformě.

Společnost Amanita Design se proslavila adventurami, jako jsou Machinarium nebo Samorost, které vynikají originálním grafickým ztvárněním i svou přístupností. Jsou to opravdu hry pro každého. Ani novinka Creaks nezapře rukopis Amanity. Ručně kreslený svět, puzzle na každém kroku, ovšem žánr se tentokrát liší. Jde totiž o plošinovku.

Hru si můžete stáhnout zde.
Věděli jste, že nejen aplikace samotné, ale i nákupy uvnitř apek a předplatné můžete hradit platbou přes operátora? Útrata se jednoduše připíše k měsíčnímu vyúčtování. Na Android i iOS.