Umělá inteligence TikToku vám vytvoří obrázek na přání

Sociální síť TikTok je fenoménem posledních několika let. Populární je ale také umělá inteligence, zkráceně AI, a když se s těmito dvěma věcmi setkáme současně, mohou vzniknout zajímavé výtvory. Svá krátká videa na TikToku můžete nově obohatit o speciální filtr, který vám vytvoří obrázek na přání.

Služby jako Imagen, DALL-E nebo Craiyon dokáží navrhnout fotografii podle textu, který napíšete. Využívají právě umělé inteligence. To stejné nově dokáže i TikTok filtr zvaný „AI greenscreen“. Tvůrci si tak mohou snadno navrhnout pozadí pro své video. Podívejte se na využití v praxi.

Je zjevné, že se umělá inteligence má ještě co učit, obrázky totiž působí hodně abstraktně. To však není jen případ TikToku, kupříkladu Craiyon má problémy s tvorbou obličejů, občas tak působí velmi děsivě.

James Vincent, redaktor serveru The Verge, se pomocí nového TikTok filtru pokusil vytvořit obrázky zachycující atentát na Donalda Trumpa, Joea Bidena nebo Borise Johnsona. Výsledky nám opět připadají poněkud zvláštní. Posuďte sami.