Platební kartu Curve Metal už mohou získat i Češi. Co umí?
Speciální platební kartu Curve, která dokáže zastoupit „kreditky“ v peněžence, už Češi využívají od roku 2018. Teprve od května roku 2020 si však mohou zaplatit tarif Curve Metal, se kterým získají nejen kovovou platební kartu v jedné ze tří barev, ale taky řadu výhod: výběry z bankomatů ve výši až 600 eur měsíčně, 1% cashback u 6 vybraných obchodníků, LoungeKey přístup k letištním salonkům, pojištění mobilu do 800 eur, cestovní pojištění a základní havarijní pojištění pro vůz z autopůjčovny. Cena za Curve Metal je 14,99 eur měsíčně.

Hlavní benefity, kvůli kterým si lidé kartu Curve pořizují, jsou však k dispozici i u bezplatné verze Curve Free. Jde především o výhodné směnné kurzy a již zmiňovaná možnost spojit několik platebních či kreditních karet do jedné.

Jak to funguje? Místo peněženky nadité kreditkami si vystačíte jen s jednou kartou. V aplikaci Curve si můžete nastavit, za jakou kartu Curve aktuálně „alternuje“, a to dokonce i zpětně. Pokud třeba prostřednictvím Curve omylem nakoupíte na vrub své kreditky, v aplikaci se můžete po dobu 14 dní  „vrátit v čase“ a u již provedené transakce vyměnit kreditku za jinou kartu. Na účet kreditky se vrátí peníze a strhnou se z karty, kterou zvolíte namísto ní.

Další informace najdete na webu společnosti.