Pohled do televizní budoucnosti

Dokáže moderní technologie obohatit běžné okamžiky v každodenním životě? Horká televizní novinka AI TV od Samsungu vylepšuje divácké zážitky velmi působivým způsobem – vyspělá technologie je tak nenápadná, že si jí diváci pravděpodobně ani nevšimnou.

Nejnovější televizor Neo QLED 8K QN900D pro modelový rok 2024, kterému výrobci říkají Samsung AI TV, je vybaven dosud nejvýkonnějším firemním procesorem 8K NQ8 AI Gen3 s neuronovou jednotkou (NPU) a dvojnásobnou rychlostí oproti předchozímu typu. Procesor využívá osmkrát většího počtu neuronových sítí – 512 oproti 64 – a díky tomu dokáže analyzovat a optimalizovat obsah různého druhu v reálném čase. Výsledkem je špičkový obraz i zvuk a celkově vylepšený divácký zážitek.

Jak se ponořit do obrazu díky technologii AI Picture

Když na obrazovce Samsung AI TV člověk sleduje tenisový zápas, připadá si, jako by skutečně seděl na tribuně u kurtu. Každý servis a volej jako by se odehrával přímo ve vašem obýváku.

Za vynikajícím obrazovým zážitkem stojí technologie 8K AI Upscaling Pro a AI Motion Enhancer Pro. Společně se starají o dokonale jasný obraz, doostřují materiál ze zdrojů s nižším rozlišením a minimalizují zkreslení a rozostření rychlého pohybu (zde hlavně míče).

Převratné zvukové změny

Na špičkovém zvuku záleží u nejlepších televizorů stejně jako na obrazu. Když se o zvuk stará umělá inteligence, jsou dialogy dokonale zřetelné i v hlasitém prostředí. Systém Active Voice Amplifier Pro dokáže „vytáhnout“ hlasy z pozadí, takže diváci slyší jen to, co je pro scénu podstatné.

A když se do přehrávání filmů zapojí technologie Object Tracking Sound (OTS) Pro, přestává být divák pouhým pozorovatelem a stává se součástí děje. Slyší totiž vše ze všech směrů, jako by se pohyboval přímo na scéně.

Bezproblémové doladění detailů

Díky technologii AI Optimization se při sledování filmů nebo sportu nemusíte vůbec starat o nastavení detailních parametrů obrazu a zvuku, umělá inteligence nastaví vše za vás. Hráčům k témuž účelu slouží režim AI Auto Game, který rozpozná konkrétní hru či aspoň žánr a podle toho obraz i zvuk na míru upraví.

Režim AI Energy zase umožňuje šetřit energii – senzory měří okolní světlo a automaticky nastavují jas obrazovky. Procesor v televizoru zase rozpozná pohyb v záběru a podle toho rovněž upraví jas. Znamená to nejen skvělý obraz, ale také cestu k vyšší udržitelnosti.

A díky operačnímu systému Samsung Tizen funguje televizor jako plnohodnotné multimediální centrum, které dokáže automaticky nabídnout obsah na základě vašich diváckých preferencí. O zabezpečení se stará spolehlivá platforma Samsung Knox.

Dobré technologie poznáte podle toho, že uživatelům výrazně vylepšují život a samy přitom zůstávají nenápadně v pozadí. Pro Samsung AI TV to platí beze zbytku – uživatelé se mohou těšit na skvělý obraz a zvuk šitý na míru prostředí i aktuálnímu obsahu, ale také na ekologičtější provedení a špičkovou, byť skrytou práci umělé inteligence.