Sluchátka Zen Hybrid 2 a soundbar Sound Blaster GS3

Creative je na poli audio zařízení velmi aktivní a každých pár měsíců vydává nové produkty. Tentokrát si pro své fanoušky přichystal sluchátka a soundbar, na které se dnes podíváme.

Zen Hybrid 2

Číslovka v názvu jasně naznačuje že jde o evoluci dřívějšího modelu. Oproti předchůdci nabízí novější Bluetooth ve verzi 5.2 a 600 mAh baterii. Zejména díky nové verzi modrého zubu poskočila možnost přehrávání na jedno nabití z 37 hodin na 67 hodin respektive z 27 hodin na 49 se zapnutým potlačováním hluku. V rámci našeho testování jsme se s poloviční hlasitostí bez problémů dostali na údaje, které Creative uvádí, takže výdrž na baterii můžeme potvrdit. Kdyby šťáva náhodou došla, pak je možné využít přiložený kabel s jack zástrčkou a poslouchat dále, což je možnost, která vždy potěší. Novější verze Bluetooth také umožňuje stabilnější bezdrátové připojení na větší vzdálenost. Už s minulou verzí sluchátek jsme neměli problém a tak i nyní šlo připojování k telefonu rychle a připojení zůstávalo dobré i když jsme se vzdálili několik metrů daleko. 

Z nejnovějších funkcí nechybí nic důležitého. Hybrid dvojky je možné připojit k více zařízením najednou a vy tak můžete poslouchat hudbu na počítači a když Vám zazvoní telefon, sluchátka se sama přepnou k telefonu a vy můžete vyřídit hovor. Samotná sluchátka už sama o sobě solidně izolují okolní zvuky. Odstínění od okolního ruchu umocní ještě velmi pěkně fungující aktivní potlačování hluku. Hodně nás potěšila kvalita ambientního režimu, které za pomoci mikrofonů snímá zvuky okolí a přenáší je do sluchátek. I s nasazenými sluchátky bylo hodně dobře slyšet a nebylo třeba si je sundavat, když na nás někdo začal mluvit.

Zdaleka největší rozdíl oproti Hybridům 1 je možné pozorovat v celkovém designu. Ten je nyní čistý a působí velmi elegantním dojmem. Náušníky jsou z jemné koženky a jsou měkoučké, jak na zmáčknutí mezi prsty tak samozřejmě i při nošení na uších. Most nad hlavou je ze stejného materiálu a proto sluchátka nikde netlačí ani při delším používání. K dispozici jsou Zen Hybrid 2 v černé a nebo krémové barvě, kterou můžete vidět na fotkách. A stejně jako dříve, i tato verze sluchátek jde složit, což jednak šetří místo a dvanak chrání sluchátka před případným poškozením.

K ovládání slouží pouhá trojice tlačítek, jedno na zapnutí a přeskakování skladeb, druhé pro ovládání hlasitosti a třetí pro přepínání potlačování hluku a ambientního režimu. Zastavit se musíme zejména u ovládání hlasitosti. To je přímo ze sluchátek pomalé a trošku nepraktické, protože pro zesílení je nutné opakovaně mačkat tlačítko, pro zeslabení je třeba dvojkliku, po kterém hlasitost relativně pomalu začne klesat. Naštěstí spousta lidí ovládá hlasitost primárně na telefonu, kde i v kapse rychle najde dvojici tlačítek pro zesílení a zeslabení, takže to zase není až tak velký problém.

Teď již ale k tomu nejdůležitějšímu a to je jejich zvukové podání. Tady to bude rychlé a krátké, protože vlastně není co vytknout. Basy jsou trošku výraznější, jak to u sluchátek v poslední době často bývá, ale není to nic přehnaného, středy a výšky jsou dobré a odpovídají hodnotě sluchátek. Zen Hybrid 2 se pyšní celkem 5 zabudovanými mikrofony, které jsou používány jak pro ambientní režim, tak jsou využívány i pro telefonování nebo videohovory. Při volání nás protistrana slyšela bezvadně a vůbec nebylo poznat, že používáme sluchátka, volaného bylo také slyšet naprosto normálně. 

Závěrem lze říct snad jen to, že za cenu něco málo pod 2000,- Kč dostanete hodně pohodlná sluchátka se solidním zvukem, kterým, snad vyjma méně pohodlného ovládání hlasitosti, nelze nic vytknout. 

Sound Blaster GS3

Klasické reproduktory k počítači zná asi každý a většina z nás nějaké používá. Jejich výhodou je především široká nabídka různých kvalit i značek. Vždy jsou to ale minimálně dvě krabičky různých tvarů, které na stole zabírají dost místa. Společnost Creative proto hráčům stále častěji nabízí alternativní řešení v podobě soundbaru.

Sound Blaster GS3 má největší výhodu ve svých kompaktních rozměrech. S výškou 74 milimetrů a šířkou 410 milimetrů se pohodlně vejde pod naprostou většinu monitorů a stůl tak zůstává v minimalistické podobě, uživatel přitom ale získává daleko lepší hudební zážitek, než který by mu poskytly repráčky v monitoru.

GS3 je možné k počítači připojit pomocí USB-C kabelu, který zároveň slouží i pro napájení a proto je možné jej používat například i u notebooku bez nutnosti hledat zástrčku 220v. Další možností připojení je klasický 3,5mm jack konektor a nebo Bluetooth. Samozřejmě je možné připojit i více zařízení najednou. Pro přepínání mezi zdroji zvuku slouží jedno z tlačítek na pravé straně reproduktoru. Další tlačítko přepíná barevné podsvícení, kulatý volič slouží, ne zcela překvapivě, k nastavení hlasitosti a také k zapnutí. Poslední čudlík má na sobě nápis super wide. Vedle tlačítek se ještě schovává jedna zdířka pro 3,5mm jack pro připojení sluchátek, což je příjemný bonus pro chvíle, kdy chcete poslouchat s drátovými sluchátky bez rušení svého okolí.

Podsvícení je v RGB podobě a umožňuje hned několik režimů včetně případného vypnutí. Podsvícení dovede reagovat i na hudbu a tak LEDky blikají podle rytmu. 

Co se týká zvukového podání, je třeba především připomenout kompaktní rozměry, takže nelze Sound Blaster GS3 srovnávat s velkými reprosoustavami. Na svoji velikost hraje ale překvapivě dobře. Jasné, bez dedikovaného subwooferu jsou basy o něco slabší, ale celkově je zvuk velmi dobré úrovni a určitě nezklame. Hodně příjemně překvapilo dříve zmíněné tlačítko super wide. Po jeho stisku dojde k úpravě ekvalizace a zvuk začne znít daleko prostorověji a vy jej najednou “cítíte” více okolo sebe.

Pokud hledáte malý kompaktní reproduktor pod televizi nebo monitor, určitě se Sound Blasteru GS3 nemusíte bát, za cenu okolo 1400,- Kč jde o dobrou investici.